Menu

Danny DeVito wygrywa z przystojniakami

Danny DeVito wygrywa z przystojniakami
Aktor ma wielu fanów na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Może nie jest najbrzydszym aktorem Hollywood, ale to właśnie niski wzrost i brak urody uważa za swój atut. Amerykański aktor Danny DeVito 17 listopada skończył 75 lat.
Reklama

Mierzący sobie zaledwie 147 cm wzrostu Danny DeVito jest z wykształcenia fryzjerem, a pracę zaczynał w salonie kosmetycznym swojej siostry. Najbardziej na świecie jednak pragnął zostać aktorem. I, mimo swojej odbiegającej od kanonów piękna postury, cel osiągnął.

Choć jest w gronie najbardziej lubianych aktorów Hollywood, z tej swojej pierwszej profesji jest nadal dumny, twierdząc, że nie zapomniał fachu. "Nadal mógłbym dobrze ostrzyc czy porządnie ufarbować włosy każdemu, ale specjalizowałem się we włosach cienkich, wymagających większej troski. I to było naprawdę ciekawe zajęcie" - mówił w jednym z wywiadów.

Niski wzrost i brak urody amanta nie przeszkodziły mu w zrobieniu kariery w Hollywood. Sam aktor podkreśla, że aktorzy charakterystyczni przyciągają uwagę właśnie swą odmiennością. "Dobry wygląd nie załatwia wszystkiego, ale oczywiście się przydaje. Bo kiedy w pokoju jest sześciu facetów, pięciu przystojnych jak sam Clark Gable, a szósty wygląda jak... no w każdym razie odbiega od nich urodą, to jak myślisz, na kogo wszyscy zwrócą uwagę? To on będzie obiektem zainteresowania wszystkich, a nie któryś z tamtych pięciu przystojniaków" - wyjawiał w wywiadzie.

Danny DeVito wystąpił w wielu kultowych filmach. (Fot. Getty Images)

Zagrał w blisko 70 filmach, a wyreżyserował kilkanaście. Jako aktor ze swego niskiego wzrostu uczynił prawdziwy atut. Nie przeszkadzało mu to wcale, by grać gangsterów, bezwzględne typy, czy... bliźniaka Arnolda Schwarzeneggera. W jego dorobku znajdują się role w filmach: "Miłość, szmaragd i krokodyl", "Tajemnice Los Angeles", "Pewnego razu w Rzymie", "Człowiek sukcesu", "Wolna chata" i innych. Parokrotnie zagrał u Tima Burtona, w filmach „Powrót Batmana”, "Marsjanie atakują!", "Duża ryba" czy "Dumbo".

O tym ostatnim filmie mówił w wywiadzie: "To był mistrzowski, perfekcyjny film i wspaniała przygoda. Grany przez realne postacie obok tych animowanych. My aktorzy, po zejściu z planu pozostaliśmy prawdziwymi przyjaciółmi" - mówił.

W polskiej telewizji najczęściej przypominane są film "Junior" i "Bliźniacy", w których partneruje mu Arnold Schwarzenegger. A przecież aktor ma na koncie bardziej spektakularne role, jak np. rola Martiniego w "Locie nad kukułczym gniazdem" Milosa Formana.

W tym roku Danny DeVito pojawił się w Polsce. Aktor został zaproszony na 27. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage w Toruniu. W trakcie uroczystej gali otwarcia imprezy hollywoodzki gwiazdor odebrał nagrodę za całokształt twórczości.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.10.2020
GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

Sport


Sport

Reklama