Menu

Collin Farrell ma dość! Nie chce już tyć ani chudnąć do żadnej roli

Collin Farrell ma dość! Nie chce już tyć ani chudnąć do żadnej roli
Farrell: "Znam wybitnych aktorów, którzy dla ról w kółko tyją i chudną - życzę im dużo zdrowia, niech Bóg im błogosławi". (Fot. PAP/EPA)
Gwiazdora serialu 'Detektyw' będziemy mogli niedługo podziwiać w roli czarnego charakteru w filmie 'Batman'. W najnowszym wywiadzie aktor ujawnił, dlaczego planie tej produkcji używał pogrubiającego kostiumu.
Reklama

Wiosną przyszłego roku na ekrany kin trafi wyczekiwany "Batman" w reżyserii Matta Reevesa. Mrocznego Rycerza zagrał w nim Robert Pattinson, a jego antagonistę, działającego w Gotham City gangstera Pingwina - Colin Farrell.

Gdy kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, uwagę obserwatorów przykuła imponująca wizualna metamorfoza Farrella, który jako kultowy złoczyńca zupełnie nie przypominał siebie. Jak ujawnił goszcząc w podcaście "Happy Sad Confused" irlandzki aktor, jego przemiana była efektem charakteryzacji wykonanej przez cenionego wizażystę Mike'a Marino. Farrell chciał za wszelką cenę uniknąć przybierania na wadze na potrzeby roli.

"Mike jest geniuszem. To słowo jest często nadużywane, ale w jego przypadku jest całkowicie adekwatne. Długo rozmawiał z Mattem na temat tego, jak powinien wyglądać Pingwin i stworzył coś absolutnie genialnego. Na potrzeby roli w serialu The North Water sporo przytyłem i nie chciałem tego powtarzać, gdyż miałem przez to kilka problemów zdrowotnych. Pomyślałem sobie wtedy, że aktorstwo nie jest aż tak ważne. Znam wybitnych aktorów, którzy dla ról w kółko tyją i chudną - życzę im dużo zdrowia, niech Bóg im błogosławi. Ja nie chcę już nigdy tego robić. Dlatego zdecydowaliśmy się na pogrubiający kostium" - wyjaśnił Farrell.

Fani aktorskiego talentu Irlandczyka mogą poczuć się nieco rozczarowani - jego obecność na ekranie ogranicza się do... kilku minut. "Jestem w sześciu lub siedmiu scenach, łącznie gram przez maksymalnie dziewięć minut. Nie mogę się doczekać chwili, gdy obejrzę cały film, bo wiem, że go nie zrujnuję. A to dla mnie naprawdę ważne. Czekam, by zobaczyć, jak Matt ożywił ten świat. Jeśli ktokolwiek po obejrzeniu filmu pomyśli, że dałem przyzwoity występ, z chęcią uznam, że w 49 proc. to moja zasługa" - dodał skromnie Farrell.

Akcja "Batmana" rozgrywa się w pierwszych latach działalności Mrocznego Rycerza. Pattinsonowi i Farrellowi na ekranie partnerują m.in. Paul Dano, Andy Serkis, Zoë Kravitz, Peter Sarsgaard i Jeffrey Wright. Światowa premiera obrazu zaplanowana jest na 4 marca 2022 roku.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.07.2021
GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama