Menu

Co robią Polacy w czasie kwarantanny?

Co robią Polacy w czasie kwarantanny?
Czy gry planszowe powróciły do łask w czasie kwarantanny? (Fot. Getty Images)
Polacy, zmuszeni do pozostania w domu w związku z epidemią koronawirusa, w ostatnim czasie znacząco zmienili swoje hobby.
Reklama

Z analizy statystyki wyszukiwań w Google wynika, że największy boom dotyczy kursów online i ćwiczeń fizycznych w domu. Z drugiej strony, co ciekawe, straciliśmy zainteresowanie nauką języków obcych.

Jeśli przyjrzeć się, czego szukali Polacy w Google, można wiele powiedzieć o tym, jakie hobby i aktywności zyskują i tracą na popularności w naszym społeczeństwie. Porównując zmiany popularności poszczególnych pytań zadawanych w marcu 2020 roku względem marca 2019, zespół analityczny Picodi.pl poczynił kilka ciekawych obserwacji.

Największy procentowy wzrost zainteresowania odnotowano dla kursów online, jak Udemy, Coursera itp. - o 400 proc. Być może niepewna sytuacja na rynku pracy zmusiła internautów do zdobywania dodatkowych kwalifikacji.

Na drugim miejscu uplasowały się ćwiczenia w domu (plus 285 proc.). Seriale zajmują dopiero trzecie miejsce (185 proc.). Swój renesans przeżywają kaligrafia (90 proc.) i gry karciane (85 proc.). Relatywnie niski wzrost przypadł gotowaniu (7 proc.) i filmom (32 proc.).

Z drugiej strony bardzo dużo straciły aktywności wymagające wychodzenia z domu. Kino zaliczyło spadek o 84 proc., koncerty o 73, teatr o 48, a taniec o 32. Co zwraca uwagę, mniejszym zainteresowaniem cieszy się obecnie nauka języków obcych (spadek 27 proc.). Najwyraźniej, w dobie zamkniętych granic nie jest to tak pożądana umiejętność.

Jak zmieniły się hobby Polaków w czasie kwarantanny?

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.06.2020
GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

Sport


Sport

Reklama