Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Chcesz zadbać o fryzurę niczym Włoszki? Podczas pielęgnacji zastosuj tę regułę!

Chcesz zadbać o fryzurę niczym Włoszki? Podczas pielęgnacji zastosuj tę regułę!
Już od dziś zacznij stosować regułę trzeciego kroku! (Fot. Getty Images)
Mieszkanki słonecznej Italii słyną z imponująco gęstych i lśniących włosów. Jak ujawnia pochodzący z tego kraju stylista fryzur Rossanno Ferretti, w osiągnięciu pożądanych rezultatów pomaga Włoszkom stosowanie tzw. reguły trzeciego kroku. Polega ona na wzbogaceniu rutynowej dwustopniowej pielęgnacji o ów trzeci krok, którym jest aplikowanie na pasma odżywczego serum lub olejku.
Reklama
Reklama

Bujne, zdrowo wyglądające włosy to swoisty znak rozpoznawczy włoskich kobiet – wystarczy przyjrzeć się efektownym fryzurom italijskich gwiazd kina, takich jak Sophia Loren, Ornella Muti czy Monica Vitti.

Jak podkreśla w rozmowie z magazynem "Vogue" pochodzący z tego kraju stylista fryzur Rossanno Ferretti, Włoszki zawdzięczają swój wyjątkowy atut urody nie tylko genom, ale i odpowiedniej pielęgnacyjnej rutynie.

"Znane są z bardzo wyrafinowanego podejścia do pielęgnacji włosów. Stawiają na wysokiej jakości produkty i sprawdzone rozwiązania" – wyjaśnia ekspert.

Aktorka Monica Bellucci. (Fot. Getty Images)

Ferretti tłumaczy, że skrupulatne dbanie o włosy jest głęboko zakorzenione we włoskiej tradycji i kulturze.

"Od najmłodszych lat dzieci uczą się, jak ważna jest właściwa pielęgnacja włosów. Dzięki swoim mamom i babciom poznają przekazywane z pokolenia na pokolenie techniki i sekrety, które wykraczają poza samo mycie włosów. Ta wczesna edukacja pozwala wykształcić dobre nawyki, które pozostają z nimi przez całe życie" – wskazuje ceniony fryzjer.

Jednym z takowych sekretów jest tzw. reguła trzeciego kroku. Polega ona wzbogaceniu standardowej pielęgnacji – która obejmuje zwykle mycie głowy i nałożenie odżywki – o ów trzeci krok, czyli zaaplikowanie na wilgotne pasma bogatego w składniki odżywcze serum lub olejku. Warto sięgnąć po produkty zawierające wyciągi roślinne, kwas hialuronowy, keratynę i kolagen.

Ferretti podpowiada, by podczas ostatniego elementu pielęgnacyjnej rutyny stosować kosmetyk jedynie na długości włosów, omijając ich nasadę. Użycie serum lub olejku wzmacnia barierę ochronną włosów, ogranicza ich łamliwość oraz dodaje kosmykom blasku.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2024
GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama