Menu

Billie Eilish zaprezentowała piosenkę do najnowszego Bonda

Billie Eilish zaprezentowała piosenkę do najnowszego Bonda
Amerykańska piosenkarka została najmłodszą artystką, która skomponowała i zaśpiewała piosenkę do filmu o Bondzie. (Fot. Getty Images)
W sieci zadebiutowała piosenka Billie Eilish do filmu o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda 'Nie czas umierać'. Amerykańska piosenkarka została najmłodszą artystką, która skomponowała i zaśpiewała piosenkę do filmu o Bondzie.
Reklama

Zaledwie kilka godzin po umieszczeniu piosenki na oficjalnym kanale artystki w serwisie YouTube, utworu „No Time to Die” wysłuchało już prawie trzy i pół miliona użytkowników. Nic dziwnego, każda z piosenek towarzyszących kolejnym odsłonom serii filmów o najsłynniejszym agencie świata budzi takie zainteresowanie.

Początek roku zdecydowanie należy do osiemnastolatki. Pod koniec stycznia została uhonorowana pięcioma nagrodami Grammy, które przypadły jej m.in. w takich kategoriach jak „piosenka roku” czy „album roku”. Również w styczniu oficjalnie ogłoszono, że to właśnie ona wykona tytułową piosenkę do filmu „Nie czas umierać”.

Billie Eilish jest na jak najlepszej drodze do zdobycia przyszłorocznego Oscara w kategorii „najlepsza piosenka”. Oscary zdobywali artyści, którzy zaśpiewali piosenki do dwóch poprzednich części serii o Bondzie. Sam Smith za piosenkę „Writing’s on the Wall” z filmu „Spectre” oraz Adele za utwór „Skyfall” z filmu pod tym samym tytułem.

Piosenkę „No Time to Die” z filmu „Nie czas umierać” Billie Eilish skomponowała razem ze swoim 22-letnim bratem Finneasem O’Connellem. Jej aranżacją zajęli się laureat Oscara, Hans Zimmer oraz brytyjski dyrygent Matt Dunkley. W nagraniu uczestniczył też gitarzysta legendarnej formacji The Smiths, Johnny Marr.

Billie Eilish po raz pierwszy na żywo wykona piosenkę „No Time to Die” w Londynie podczas rozdania nagród Brit Awards, które odbędzie się 18 lutego.

„Nie czas umierać” trafi do kin 3 kwietnia. Będzie to 25. film z serii o Bondzie, a zarazem ostatni, w którym w rolę agenta 007 wcieli się Daniel Craig.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.04.2020
GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

Sport


Reklama