Menu

Bali na czele listy 20 miejsc wybieranych jako cel podróży poślubnej

Bali na czele listy 20 miejsc wybieranych jako cel podróży poślubnej
Ach, znaleźć się teraz na takiej plaży na Bali... (Fot. Getty Images)
Analitycy międzynarodowej agencji turystycznej Kuoni sprawdzili, które zakątki świata są najpopularniejszymi wśród nowożeńców miejscami na spędzenie miesiąca miodowego. Na pierwszym miejscu rankingu znalazło się Bali. W pierwszej trójce są jeszcze Włochy i Hawaje.
Reklama

Ranking został przygotowany na zlecenie Kuoni - międzynarodowej agencji turystycznej, która bada trendy w turystyce. Autorzy zestawienia posłużyli się prostą metodą - znaleźli wszystkie tablice poświęcone miesiącom miodowym stworzone przez użytkowników Pinterest, a następnie wybrali dwadzieścia najczęściej pojawiających się miejsc.

Na czele tak przygotowanego zestawienia znalazła się Wyspa Bogów, jak często nazywa się Bali. I trudno się dziwić, bo do tego rajskiego miejsca co roku ściągają tysiące turystów z całego świata. Bali uwodzi rajskimi plażami, połaciami zieleni, niemal bajeczną atmosferą, jest więc idealną scenerią miesiąca miodowego.

Na kolejnych miejscach notowania znalazły się Włochy i Hawaje, tuż za podium uplasowały się Malediwy.

Co ciekawe - na piątym miejscu znalazła się Irlandia. Za dość nietypowy kierunek podróży poślubnych można też uznać Islandię, która znalazła się na 15. miejscu, tuż za Francją i jej stolicą, uznawaną za miasto zakochanych.

Nowożeńcy w swój wymarzony miesiąc miodowy chętnie wybierali się też do Tajlandii, Meksyku, Grecji, Indii i Kostaryki (te kraje zajęły miejsca od 6 do 10). W drugiej dziesiątce miejsc, które kuszą świeżo upieczonych małżonków znalazły się Japonia, Jamajka, Nowa Zelandia oraz wspomniane już Francja i Islandia. Nieco odleglejszym marzeniem są Saint Lucia, Aruba, Bahamy, Hiszpania i Fidżi.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.11.2020
GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

Sport


Sport

Reklama