Menu

Angelina Jolie znów pokazała, jak wielkie ma serce...

Angelina Jolie znów pokazała, jak wielkie ma serce...
Gwiazda często angażuje się w akcje charytatywne i wspiera potrzebujących... (Fot. PAP/EPA)
Gdy w Wielkiej Brytanii dwaj 6-letni chłopcy postanowili pomóc biednym dzieciom w Jemenie, pewnego dnia otrzymali datek, podpisany... 'Angelina Jolie'.
Reklama

Sześcioletni chłopcy, którzy w Wielkiej Brytanii sprzedawali lemoniadę, by pomóc dzieciom w Jemenie otrzymali pieniądze wraz z wiadomością, podpisaną: "Angelina Jolie". Nie wiedzieli kim ona jest, ale mama uspokoiła ich, że to sławna aktorka z Hollywood.

Republika Jemeńska, która graniczy z bogatymi Arabią Saudyjską i Omanem, boryka się powodziami, niedożywieniem i fatalną opieką medyczną. Według UNICEF, ponad 12,2 mln jemeńskich dzieci pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej. Dwóch chłopców z Wielkiej Brytanii, Ayaan Moosa i Mikaeel Ishaaq postanowiło zebrać datki, sprzedając lemoniadę. Swoje stoisko nazwali "Lemonade for Yemen-Aid".

Aktorka wysłała im pieniądze i wiadomość: "Drogi Ayaan i Mikaeel. Dziękuję za to, co wy i wasi przyjaciele robicie, by pomóc dzieciom w Jemenie. Przykro mi, że nie mogę kupić lemoniady, ale i tak chciałabym przekazać darowiznę. Pozdrawiam, Angelina Jolie".

Chłopcy nie mieli pojęcia, kim jest człowiek, który wysłał tę wiadomość. Ale gdy – według portalu Ilford Recorder - mama Ayaana włączyła chłopakom film "Tomb Raider", byli zachwyceni.

Mama nie ujawniła kwoty, którą Angelina Jolie przekazała, ale wiadomo, że chłopcy zebrali 4500 funtów - w tym 3 500 funtów w gotówce oraz 1 000 funtów w przelewie online... 

Komentarze
  • Smiech
    15 września, 21:41

    Zarabiaj miliony. Przekaz 1000f
    Ja jutro dam 2 p bezdomnemu

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.09.2020
GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

Sport


Sport

Reklama