Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ametystowy krzyż księżnej Diany ma nową właścicielkę. Kupiła go Kim Kardashian

Ametystowy krzyż księżnej Diany ma nową właścicielkę. Kupiła go Kim Kardashian
Kim Kardashian współczesną księżną Dianą? (Fot. PAP/EPA)
'The Attallah Cross', wysadzany diamentami ametystowy krzyż, który często nosiła księżna Diana, został sprzedany na licytacji w domu aukcyjnym Sotheby's. Walka o ten cenny drobiazg była zacięta i ostatecznie wygrała ją Kim Kardashian. Celebrytka zapłaciła za tę pamiątkę prawie 164 tys. funtów.
Reklama
Reklama

Przez lata styl Kim Kardashian kojarzył się z tandetą i bezguściem. Wszystko wskazuje na to, że zaczęło jej to przeszkadzać, bo od pewnego czasu chętnie sięga po przedmioty i stroje należące niegdyś do sławnych kobiet. Teraz Kardashian kupiła kolejny przedmiot kojarzony z prawdziwą ikoną stylu. To wisiorek "The Attallah Cross", który kilka razy miała na sobie księżna Diana.

Pamiątka związana z "Królową ludzkich serc" została wystawiona na sprzedaż podczas aukcji "Royal and Noble Sale" zorganizowanej w Londynie przez dom aukcyjny Sotheby's. Do walki o wysadzany diamentami ametystowy krzyż stanęło czworo licytujących, jednak Kardashian szybko dała do zrozumienia, że bardzo zależy jej na kupnie tego cennego drobiazgu.

Po zaledwie pięciu minutach licytacji zaproponowała kwotę 163,8 tys. funtów i przebiła pozostałe oferty. Suma ta znacznie przewyższyła szacunki domu aukcyjnego, który zakładał, że "The Attallah Cross" zostanie sprzedany za 80-120 tys. funtów.

"The Attallah Cross" to wisiorek wykonany w latach 20. XX wieku przez markę luksusowej biżuterii Garrard. Nigdy nie był własnością księżnej Diany – należał do biznesmena Naima Attallaha, który chętnie wypożyczał go swojej przyjaciółce. Diana miała na sobie ten wisiorek m.in. na gali charytatywnej Birthright w październiku 1987 roku.

"Biżuteria należąca do zmarłej księżnej Diany lub noszona przez nią bardzo rzadko pojawia się na rynku, zwłaszcza taki element jak Krzyż Attallah, który jest tak kolorowy, odważny i charakterystyczny. W pewnym stopniu ten wisiorek symbolizuje rosnącą pewność siebie księżnej w jej modowych wyborach, w szczególnym momencie jej życia" - przekazał BBC Kristian Spofforth, szef działu biżuterii w Sotheby's.

Fakt, że biżuteria związana z tak szanowaną postacią jak Lady Di trafiła w ręce Kim już wzbudził sporo komentarzy w sieci. Internauci, pamiętając sytuację z Gali Met, kiedy to niesłusznie posądzono celebrytkę o zniszczenie cennej kreacji Monroe – obawiają się o dalsze losy klejnotu. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.02.2023
GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama