Sakho nie zagra przez sześć tygodni

Diafra Sakho (fot. Getty Images)
Tylko 127 minut w dwóch meczach ligi angielskiej zagrał w tym sezonie piłkarz West Ham United Diafra Sakho. Senegalski napastnik tym razem doznał kontuzji uda, która zmusi go do sześciotygodniowej przerwy.

Sakho stracił początek sezonu z powodu kontuzji pleców. W niedzielę już w drugiej minucie zdobył bramkę w wyjazdowym meczu z Manchesterem United (1:1).

Boisko opuścił jednak w 66., a szczegółowe badania wykazały, że uraz jest poważny. Nie pomoże więc zespołowi w kolejnym starciu ManU, do jakiego dojdzie już w środę ćwierćfinale Pucharu Ligi.

26-latek do londyńskiego klubu trafił w 2014 roku. W 46 ligowych meczach zdobył 16 goli.

Po 13 kolejkach West Ham zajmuje w tabeli 16. miejsce. Nad strefą spadkową ma tylko punkt przewagi.