Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Prisztina: 50 EUR miesięcznie dla każdego, kto adoptuje bezdomnego psa

Prisztina: 50 EUR miesięcznie dla każdego, kto adoptuje bezdomnego psa
Szacuje się, że na ulicach mającej ok. 145 tys. mieszkańców stolicy Kosowa żyje obecnie ok. 4 tys. bezdomnych psów. (Fot. Getty Images)
W ramach programu 'Dom dla każdego psa' władze stolicy Kosowa zapłacą 50 euro miesięcznie każdemu, kto zaadoptuje bezdomnego czworonoga - poinformowała telewizja N1.
Reklama
Reklama

Burmistrz Prisztiny Perparim Rama ma nadzieje "rozwiązać problem wszechobecnych w mieście bezdomnych psów i zmienić podejście mieszkańców do zwierząt".

Władze miasta rozpoczęły już zabieranie zwierząt do schronisk, gdzie zostaną zaszczepione, wysterylizowane i przygotowane do adopcji.

"Psy stanowią poważny problem dla władz i mieszkańców; niektórzy przyznają, że kilkakrotnie musieli przed bezdomnymi psami uciekać" - podała telewizja.

Opublikowane w maju nagranie młodego mężczyzny brutalnie bijącego psa wstrząsnęło mieszkańcami Kosowa i doprowadziło do protestów aktywistów oraz miłośników zwierząt.

"To nie był odosobniony przypadek. Psom w Kosowie dzieje się krzywda codziennie, nie tylko w Prisztinie" - podkreśliła działaczka na rzecz praw zwierząt Argjenta Dociki.

Sami Hadzaj ze swoimi zaadoptowanymi psami. (Fot. ARMEND NIMANI/AFP via Getty Images)

Jedną z pierwszych osób, które odpowiedziały na apel władz, był mechanik Sami Hadzaj, który przyjął dziesięć zwierząt. 52-latek zbudował rząd bud na swoim podwórku we wsi w pobliżu Prisztiny i zapowiedział, że myśli o adopcji kolejnych psów.

Burmistrz oznajmił, że miasto posiada budżet pozwalający na poważne zajęcie się problemem, jednak "nie zostanie on rozwiązany z dnia na dzień". "Potrzebujemy do tego od 10 do 20 lat, a przede wszystkim potrzebujemy zmiany świadomości społecznej i więcej miłości do psów" - podkreślił Rama.

  Komentarze
  • Celestyn76
   17 czerwca, 07:14

   A skąd to bandyckie panstwo weźmie pieniądze? Z handlu prochami czy przemytu fajek broni i kobiet i kradzionych ayt

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2024
  GBP 5.0974 złEUR 4.2930 złUSD 3.9461 złCHF 4.4425 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama