Bramka Płachety na zapleczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej

Płacheta świetnie rozpoczął swój sezon w Birmingham City. (Fot. Getty Images)
Przemysław Płacheta zdobył bramkę dla Birmingham City w wygranym z Huddersfield Town 2:1 meczu drugiej kolejki Championship, czyli zaplecza angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. To pierwszy gol Polaka dla klubu, do którego został wypożyczony w lipcu.

Płacheta trafił do siatki w 45. minucie, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 2:0. Na boisku przebywał do 89. min.

W pierwszej kolejce zespół Birmingham City zremisował na wyjeździe z Luton Town 0:0, a debiutujący wówczas Polak grał do 83. minuty.

Płacheta jest wypożyczony do tego klubu z Norwich City, które gra w tej samej lidze.

Inny polski piłkarz wypożyczony do Birmingham (z trzecioligowego Derby County) Krystian Bielik nie znalazł się w kadrze na piątkowy mecz.