Tom Cruise nie życzy sobie, by patrzono mu w oczy?...

Lada moment na ekranach kin pojawi się wyczekiwana superprodukcja "Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One". Tuż przed premierą obrazu brytyjski dziennik "The Times" opublikował poświęcony jego gwiazdorowi artykuł zatytułowany "Wyczyny kaskaderskie, scjentologia i blockbustery – kim tak naprawdę jest Tom Cruise?".
W tekście pojawiły się wypowiedzi samego Cruise’a oraz jego współpracowników, takich jak kolega z obsady Simon Pegg czy reżyser filmu Christopher McQuarrie.
Publikacja koncentruje się na tzw. miejskich legendach, które towarzyszą aktorowi niemal od początku jego kariery. Cruise, który znany jest ze swojej przynależności do kontrowersyjnego Kościoła Scjentologicznego, słynie z tego, że pilnie strzeże swojej prywatności, niezwykle rzadko wypowiadając się na tematy niezwiązane ze sferą zawodową. Czyni go to jedną z bardziej zagadkowych postaci Fabryki Snów.
Najczęściej powtarzane plotki na temat hollywoodzkiego gwiazdora dotyczą jego rzekomo ekstremalnego perfekcjonizmu i bezkompromisowości w stosunku do podwładnych. Swego czasu media donosiły, że Cruise zabronił współpracownikom nawiązywać z nim kontaktu wzrokowego. W rozmowie z "The Times" aktor kategorycznie temu zaprzeczył przyznając, że jest to "najdziwniejsza" pogłoska, o jakiej słyszał.
W artykule "The Times" o współpracy z Cruise’em opowiedział wspomniany wcześniej Simon Pegg, który w nowej części "Mission: Impossible" powrócił do roli Benjiego Dunna. "Udało mi się przebić przez całą tę mitologię, która go otacza. Z jednej strony jest Tomem Cruise’em – enigmatyczną gwiazdą kina, o której wszyscy chcieliby się czegoś dowiedzieć. Z drugiej strony jest normalnym facetem. Lubię zachowywać się przy nim zwyczajnie" – stwierdził aktor.
Pegg odniósł się także do słynnego już nagrania z 2020 roku, na którym trzykrotny zdobywca Złotego Globu udziela ostrej reprymendy członkom filmowej ekipy za złamanie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19. "Wszystko, na czym zależy Tomowi w jego pracy, było zagrożone z powodu pandemii. Obawiał się, że ten wirus zmiecie kino z powierzchni ziemi" – tłumaczył zachowanie Cruise’a aktor.
"Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One" zadebiutuje w kinach już jutro - 14 lipca.