Menu

Jodie Turner-Smith: Dlaczego przyjęła rolę królowej Anglii?

Jodie Turner-Smith: Dlaczego przyjęła rolę królowej Anglii?
Turner-Smith urodziła się 2 września, czyli tego samego dnia co córka Anne Boleyn, królowa Elżbieta I. (Fot. PAP/EPA)
Jodie Turner-Smith to jedno z najgorętszych nazwisk aktorskich ostatnich miesięcy. Wszystko za sprawą ról, w które się wciela, bo przełamuje nimi kolejne bariery.
Reklama

"Wielu ludzi głośno sprzeciwiało się temu, aby białą królową zagrała czarnoskóra aktorka. Co innego, gdy grasz fikcyjną postać, a co innego, gdy wcielasz się w postać historyczną. Ludzie zaczynają czuć się niekomfortowo i są wkurzeni" -  tak Jodie Turner-Smith opisywała kontrowersje związane z rolą Anne Boleyn w rozmowie z portalem "Variety".

"Mam jednak nadzieję, że widzowie spojrzą na to wszystko z otwartymi umysłami. Wtedy zobaczą, że gdy w rolach, w których zwykle widziano białych aktorów, obsadzani są aktorzy o innym kolorze skóry, nie oznacza to, że podejmowane są próby wymazania białych ludzi. Bo to niemożliwe. To jedynie sprawia, że zaczynamy być bardziej dostrzegani" - dodała. I przypomniała, że takie zabiegi od dawna stosowane są w teatrach, czego przykładem jest hitowy musical "Hamilton".

Trzyczęściowy serial stacji Channel 5 opowie o ostatnich miesiącach życia Anne Boleyn, której historia opowiedziana zostanie z jej punktu widzenia. Zdaniem Turner-Smith, wartością nowej produkcji będzie nowe i świeże spojrzenie na historię życia drugiej żony króla Henryka VIII.

"Anne Boleyn była fascynującą kobietą i byłam bardzo podekscytowana możliwością zagrania jej. Starałam się pokazać niektóre rzeczy, które jak sądzę, przeżywała w głębi siebie" - wyznała aktorka.

Wskazała też na osobiste związki z królową. Turner-Smith urodziła się 2 września, czyli tego samego dnia co córka Anne Boleyn, królowa Elżbieta I. Z kolei pierwsza żona Henryka VIII, Katarzyna Aragońska, pochowana jest w rodzinnym mieście aktorki, Peterborough.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.06.2021
GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama