Menu

Zespół Coldplay zaprezentował swoją najnowszą piosenkę w kosmosie

Zespół Coldplay zaprezentował swoją najnowszą piosenkę w kosmosie
Coldplay jest wciąż w dobrej muzycznej formie. (Fot. PAP/EPA)
W niecodziennym miejscu odbyła się premiera piosenki 'Higher Power', najnowszego singla brytyjskiej grupy Coldplay. Muzycy wybrali sposób nie z tego świata, aby zaprezentować swój nowy singiel i połączyli się z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej francuskim astronautą Thomasem Pesquetem...
Reklama

"W tej chwili nie możemy grać dla nikogo na Ziemi, więc pomyśleliśmy, że zagramy tylko dla Ciebie" - stwierdził wokalista Chris Martin podczas rozmowy z Thomasem Pesquetem, który obecnie służy jako dowódca misji na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Po krótkiej rozmowie z muzykami astronauta miał okazję posłuchać utworu "Higher Power", zagranego przez Coldplay na żywo, na świeżym powietrzu, z towarzyszeniem kolorowych hologramowych postaci tańczących w rytm utworu.

Pomysł na tak nietypową premierę utworu nie był przypadkowy. Piosenka "Higher Power", pierwszy singiel promujący dziewiąty album grupy, opowiada bowiem o znajdowaniu wewnętrznej siły, swojego ukrytego potencjału, który pozwala nam dokonywać rzeczy wielkich. Jak przyznał lider zespołu Chris Martin, cytowany przez "Billboard", utwór mówi "o próbie znalezienia w każdym z nas astronauty, osoby, która potrafi robić niesamowite rzeczy". Martin zdradził też, ten dodający otuchy utwór wyprodukowany przez Maxa Martina powstał w czasie pandemii. Został skomponowany na niewielkich klawiszach ustawionych raz na zlewie kuchennym raz na łazienkowej umywalce.

Po premierze wokalista zespołu na Twitterze podziękował Pesquetowi za "intergalaktyczne" spotkanie i ogłosił, że singla można posłuchać już także na Ziemi. 

Komentarze
  • Piotrek
    10 maja, 08:08

    Fajna muzyka.Powinni dodawać płytę do gazetki Jehova Witness

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.06.2021
GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama