Menu

Zegarek Marlona Brando trafi pod młotek

Zegarek Marlona Brando trafi pod młotek
Jaką cenę może uzyskać zegarek Brando podczas aukcji? (Fot. Getty Images)
Adoptowana córka Marlona Brando Petra wystawia na licytację legendarny zegarek aktora GMT Master firmy Rolex. Gwiazdor nosił go podczas kręcenia 'Czasu Apokalipsy' Francisa Forda Coppoli. Aukcja odbędzie się 10 grudnia.
Reklama

Kiedy szef oddziału zegarków domu aukcyjnego Phillips, Paul Boutros otrzymał od Petry Fischer e-maila z informacją, że ma ona na sprzedaż "coś interesującego”, nazwisko nadawczyni niewiele mu mówiło... "Kiedy w rozmowie przez telefon użyła panieńskiego nazwiska - Petra Brando Fischer, moje serce zaczęło bić trochę szybciej” - dodaje w rozmowie z Hollywood Reporter.

Adoptowana córka aktora sprzedaje Rolex GMT Master z 1972 r., który gwiazdor, pomimo protestów reżysera, nosił w 1979 r. podczas kręcenia "Czasu Apokalipsy". Francis Ford Coppola uważał, że Rolex będzie zbyt zauważalny. 

W zeszłym roku Petra Brando Fischer, londyńska prawniczka, zastanawiała się wraz z mężem nad założeniem fundacji non-profit, aby pomóc dzieciom na całym świecie. Przypadkowo dowiedziała się, że aukcja należącego do Paula Newmana Rolexa Daytona przyniosła rekordową kwotę 17,8 mln dol. I wtedy postanowiła sprzedać zegarek ojca.

"On bardzo troszczył się o pewne rzeczy - środowisko, prawa obywatelskie, rdzennych Amerykanów” - wyjaśnia Petra i zapewnia: "Bardzo chciałby, aby ten zegarek mógł zmienić naszą działalność charytatywną”.

Od 2014 r. na specjalistycznej stronie internetowej Hodinkee zegarek Brando jest skategoryzowany jako jeden z 12 modeli szczególnie poszukiwanych przez kolekcjonerów - obok Patka Philippe'a Johna Lennona i Speedmastera Omega, który Buzz Aldrin miał na Księżycu...

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.10.2020
GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

Sport


Sport

Reklama