Menu

Zamiast festiwalu w Glastonbury otworzono kemping

Zamiast festiwalu w Glastonbury otworzono kemping
To, że nie będzie festiwalu nie oznacza, że nie można się wybrać do Glastonbury pod namiot! (Fot. PAP/EPA)
Przez trwającą pandemię Michael i Emily Eavis nie organizują festiwalu. Zamiast tego stworzyli na swojej farmie w Somerset coś, co nazywają 'spokojnym, przyjaznym rodzinom kempingiem'. Już można rezerwować namioty.
Reklama

Od 1 maja organizatorzy oferują do wynajęcia namioty na trzy, cztery i pięć nocy. Nie zabraknie budek z jedzeniem, barów i wiejskiego sklepu z lokalnymi produktami i świeżo upieczonym chlebem, będą również prysznice i toalety.

Zaś miejsce, na którym zwykle znajdowała się główna scena, które do tej pory było sercem festiwalu i areną największych muzycznych doświadczeń, będzie otwarte dla amatorów pikników i przejażdżek rowerowych. Nie zabraknie natomiast dobrze znanych z poprzednich festiwali stref dla dzieci, na polu stanie wzorowany na arce Noego, statek Cadmus i ogromny różowy zamek. A o planowanych aktywnościach i atrakcjach organizatorzy będą informować na bieżąco.

"Worthy Pastures nie jest miejscem imprezowym: nie będzie muzyki na żywo, nagłośnienie będzie niedozwolone, a po godzinie 23:00 będzie obowiązywała cisza. Zamiast festiwalu oferujemy piękną naturę, świeże powietrze, spokój i ciszę" – napisano w komunikacie. "Jesteśmy szczęśliwi, że po tym trudnym dla wielu roku, możemy zapewnić naszej załodze możliwość robienia tego, co robią najlepiej, i nie możemy się doczekać, aby powitać naszych pierwszych gości" – dodano.

Wynajęcie namiotu, który pomieści cztery osoby to koszt: za trzy noce 425 funtów, cztery noce 565 funtów, pięć nocy 695 funtów. Zaś za nocleg w dwuosobowych namiotach trzeba będzie zapłacić kolejno: 195, 255 i 295 funtów. Do wynajęcia będą również namioty sześcioosobowe i ośmioosobowe. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.05.2021
GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama