Menu

Wyjątkowe skrzypce zgubione w londyńskim pociągu!

Wyjątkowe skrzypce zgubione w londyńskim pociągu!
Skrzypce to wyjątkowy instrument... (Fot. Getty Images)
Brytyjski skrzypek, który zapomniał w pociągu o swoich 310-letnich skrzypcach, odzyskał swój cenny zabytkowy instrument. Znalazca zdecydował się przekazać mu je osobiście.
Reklama

Skrzypce, o wartości 250 tys. funtów powróciły do właściciela. Artysta, Stephen Morris, odzyskał swój cenny instrument. „Skrzypce zostały zwrócone” - informowała Brytyjska Policja Transportowa (BTP), która wcześniej zdecydowała o opublikowaniu nagrań z kamery monitorującej. Przedstawiały one mężczyznę, który był podejrzewany o znalezienie i zabranie instrumentu.

Solista Stephen Morris cieszył się na Twitterze, że odzyskał skrzypce. „Moje skrzypce są już w domu bezpieczne i całe! Dzięki za ogromne wsparcie”. Opublikował nawet zdjęcie, na którym całuje swój cenny instrument. Skrzypce te zostały wykonane przez niemieckiego lutnika Davida Tecchlera w 1709 roku.

Muzyk zapomniał o swym instrumencie wieczorem 22 października, gdy jechał pociągiem z London Victoria Station do Orpington w południowo-wschodnim Londynie.

Według BBC, ze Stephenem Morrisem skontaktował się bezpośrednio na Twitterze pewien mężczyzna. Po opublikowaniu komunikatu policji mężczyzna twierdził, że zna podejrzanego. Ostatecznie zorganizowano spotkanie na parkingu przy supermarkecie, a skrzypce znalazca zwrócił właścicielowi pod nadzorem policjantów w cywilu. Mężczyzna „przeprosił i powiedział, że chce mi je oddać osobiście” - powiedział Morris BBC.

Ciekawostką jest, że na tych skrzypcach Morris grał muzykę do takich filmów jak „Władca pierścieni” i jednej z części „Jamesa Bonda”. Skrzypek grał również u boku Davida Bowie, Stevie Wondera czy U2. Morris jest solistą w The Royal Philharmonic Orchestra w Londynie, występował także jako lider zespołu popularnego kompozytora Maxa Richtera. Na zabytkowych skrzypcach Tecchlera gra od 15 lat.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama