Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Whoopi Goldberg wydała autobiografię, w której rozlicza się z przeszłością...

Whoopi Goldberg wydała autobiografię, w której rozlicza się z przeszłością...
Whoopi Goldberg wspomina trudne momenty swojego życia... (Fot. PAP/EPA)
Do księgarń trafiła właśnie autobiograficzna książka Whoopi Goldberg. W swoich wspomnieniach słynna aktorka, komiczka i prezenterka rozlicza się z przeszłością, opisując szczególnie dramatyczne momenty z życia, takie jak śmierć matki i jej wcześniejsza próba samobójcza. Gwiazda poruszyła również temat uzależnienia od kokainy.
Reklama
Reklama

7 maja ukazała się autobiografia Caryn Elaine Johnson, znanej na całym świecie jako Whoopi Golberg. Na kartach książki zatytułowanej "Bits & Pieces: My Mother, My Brother and Me", którą wydawca określa jako "poruszający hołd złożony mamie przez córkę", gwiazda kina i telewizji opisuje relacje z najbliższymi osobami oraz traumatyczne wydarzenia ze swojej przeszłości.

Autorka skupia się głównie na ludziach, którzy wywarli największy wpływ na jej życie. Mowa o matce aktorki, Emmie Harris, która zmarła latem 2010 roku oraz bracie Clydzie K. Johnsonie, którego straciła pięć lat później.

Zdobywczyni Oscara wielokrotnie wspominała w wywiadach o tym, jak wiele zawdzięcza swojej rodzicielce. Wkrótce po narodzinach córki ojciec przyszłej gwiazdy opuścił rodzinę. Aby zapewnić sobie i dzieciom godny byt, matka Goldberg pracowała na dwóch etatach, jako pielęgniarka i nauczycielka.

W rozmowach z prasą hollywoodzka aktorka podkreślała, że mama zawsze wspierała ją w trudnych momentach, a gdy zdiagnozowano u niej dysleksję, pomagała w odrabianiu lekcji. To ona zaraziła komiczkę miłością do kina i konsekwentnie popychała ją ku realizacji marzeń.

W swojej autobiografii laureatka dwóch Złotych Globów ujawniła, że jej zmarły w 1993 roku ojciec Robert James Johnson był homoseksualistą. "Jako czarnoskóry gej w latach 60. na pewno nie miał łatwo. Wraz z bratem widywaliśmy go sporadycznie. Myślę, że był miłością życia mojej mamy. Z tego, co wiem, nigdy nie spotykała się z żadnym innym mężczyzną, żadnemu nie okazywała większego zainteresowania" – zdradziła 68-letnia gwiazda.

Śmierć ukochanej mamy była dla Goldberg prawdziwym ciosem. Aktorka dowiedziała się, że jej rodzicielka umiera, gdy przebywała za kulisami teatru London Palladium, gdzie występowała w scenicznej adaptacji "Zakonnicy w przebraniu". Komiczka odebrała wówczas telefon od brata, który poinformował ją, że w wyniku komplikacji związanych z tętniakiem mózgu ich matka została podłączona do aparatury podtrzymującej życie. 

Aktorka wróciła również wspomnieniami do niegdysiejszego uzależnienia od kokainy, po którą w latach 80. sięgała większość jej znajomych. "Byłam zapraszana na imprezy, na których brali dosłownie wszyscy. Nie wydawało się to wtedy niebezpieczne. Finalnie wpadłam do głębokiej studni. Na pewnym etapie byłam bardzo dobrze funkcjonującą narkomanką" – relacjonuje gwiazda.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2024
GBP 5.0113 złEUR 4.2699 złUSD 3.9394 złCHF 4.3072 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama