Menu

Weź nie pytaj, czyli 7 rzeczy, których nie wiecie o Pawle Domagale

Weź nie pytaj, czyli 7 rzeczy, których nie wiecie o Pawle Domagale
Aktor, muzyk, autor tekstów... (Fot. FB/ Paweł Domagała)
Ze swoją drugą płytą 1984 Paweł Domaga podbił szturmem serca Polaków. Młody artysta doskonale wie, jak zagrać na emocjach i poruszyć najczulsze struny w duszy. W marcu wystąpi w Londynie, ale już teraz możecie poznać jego sekrety.
Reklama
  • Urodził się co prawda we Wrocławiu, przez wiele lat mieszkał jednak w Radomiu, by później przenieść się do Warszawy. To tam skończył Akademię Teatralną.
  • Jego pierwszą rolą był epizod w… serialu „Plebania” w 2005 r.
  • Żona Pawła Domagały (od 2013 r.) jest córką innego znanego aktora, Andrzeja Grabowskiego. Paweł i Zuzanna mają dwoje dzieci: Hanię (lat 7) i kilkumiesięczną Basię.
  • Paweł jest członkiem Kabaretu na Koniec Świata, złożonego z zawodowych aktorów. Twórczość kabareciarzy kojarzyć można choćby ze skeczy z cyklu „Rada pedagogiczna”.
Wkrótce w Londynie zaprezentuje piosenki z płyty „1984”. (Fot. Materiały prasowe)
  • Jedną z najciekawszych dotychczasowych ról Pawła Domagały był… Koziołek Matołek! Zagrał go w inscenizacji warszawskiego teatru Na Woli.
  • W czasach studenckich pracował, podobnie jak wielu młodych, aspirujących aktorów na całym świecie, jako kelner. I choć aktorstwo jest spełnieniem jego zawodowych marzeń to Domagała otwarcie deklaruje, że gdyby jego praca źle wpływała na relacje rodzinne, to po prostu… rzuciłby ją.
  • Przez 13 lat uczył się grać na gitarze – najpierw klasycznej, a potem akustycznej i elektrycznej. Przydało mu się to nie tylko do rozwoju kariery muzycznej, ale także… do zagrania lidera zespołu deathmetalowego w filmie „Exterminator”.

Chcecie wiedzieć więcej o Pawle Domagale? Być może okazja, by osobiście zadać mu kilka pytań, nadarzy się szybciej niż myślicie! Koncert Pawła już w marcu – zaproście znajomych i bawcie się dobrze.

Informacje o koncercie znajdziecie na Londynek.net w naszym dziale WYDARZENIA!

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 09.07.2020
GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

Sport


Sport

Reklama