Menu

W pielęgnacji skóry jak w diecie: Wybieraj produkty sezonowo

W pielęgnacji skóry jak w diecie: Wybieraj produkty sezonowo
Jeśli nasza skóra odzyska naturalny blask, możemy powoli uzupełniać codzienną pielęgnację. (Fot. Getty Images)
W pielęgnacji stosuj zasadę im mniej, tym lepiej, podchodź do niej sezonowo i nie zmieniaj zbyt często produktów - to zasady zrównoważonego dbania o skórę.
Reklama

"Jeśli borykasz się z problemami skórnymi, liczy się nie to, co na nią nakładasz i jakie produkty aplikujesz, a to, z czego rezygnujesz. Zatem, jeśli zaczynamy zauważać problemy skórne, należy zacząć rezygnować z produktów, które zawierają silikony, parabeny, składniki syntetyczne, sztuczne aromaty" - podkreśla Nicolas Travis, założyciel Allies of Skin.

Jak zauważa, dziś jedną z największych bolączek są zanieczyszczenia i styl życia, który prowadzimy. To one w sposób wyraźny odbijają się na kondycji naszej skóry.

Zwraca również uwagę na jeden istotny czynnik, stany zapalne. "Stany zapalne mają istotny wpływ na kondycję skóry i wiele dolegliwości - zmarszczki, przyspieszony proces starzenia się, pojawiające się niedoskonałości. Obserwujemy wiele młodych dziewczyn, żyjących w dużych miastach, które są narażone na zanieczyszczenia powietrza. To nie pozostaje bez widocznego wpływu na kondycję skóry" - zauważa ekspert.

W produktach do pielęgnacji warto teraz szukać witaminy C. (Fot. Getty Images)

"Dlatego w codziennej pielęgnacji warto rozważyć stosowanie produktów bogatych w antyoksydanty. Warto koncentrować się nie tylko na jednym składniku. Myślmy o pielęgnacji skóry jak o diecie. Do zdrowia nie wystarczy nam jedynie surówka z marchewki, potrzebujemy całej gamy składników odżywczych. Tak samo jest w przypadku skóry, konieczna jest różnorodność" - podkreśla.

Wśród najpopularniejszych składników, których warto szukać w produktach do pielęgnacji, znalazły się witamina C i E oraz resweratrol. Jednak Travis zaleca pielęgnacyjny minimalizm, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej. I podkreśla, że niezmiennie najważniejsze jest właściwe oczyszczanie skóry.

"Jeśli nasza skóra odzyska doskonałą kondycję, ten naturalny blask, możemy powoli uzupełniać codzienną pielęgnację. Szukajmy produktów, marek, które odpowiadają na potrzeby naszej skóry, nie zmieniajmy ich impulsywnie. Testując co chwilę nowe produkty, nie dajemy im szans na działanie" - zaznacza.

"Myślę, że kosmetyki warto stosować przez trzy miesiące. Warto również wspomnieć, że należy zmieniać je sezonowo. Zimą czy jesienią nasza skóra będzie miała inne potrzeby, czego innego będzie potrzebować w sezonie wiosennym i letnim. Zatem o pielęgnacji warto również myśleć w sposób sezonowy" - dodaje ekspert. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.07.2020
GBP 4.950 złEUR 4.466 złUSD 3.953 złCHF 4.192 zł

Sport


Sport

Reklama