Menu

Ten afrodyzjak działa cuda!

Ten afrodyzjak działa cuda!
Właściwości daktyli znano już w starożytności. (Fot. Getty Images)
Jedzenie daktyli dostarcza mnóstwa energii i poprawia metabolizm. Owoce palmy daktylowej mają też moc afrodyzjaku. W starożytności przygotowywano z nich wino o właściwościach odurzających.
Reklama

"Pito je podczas rytualnych zgromadzeń, dodatkowo przyprawiając je mandragorą lub lulkiem czarnym. To substancje o silnym działaniu zwiększającym popęd płciowy. Może dlatego również daktyle zdobyły sławę afrodyzjaków. Do dzisiaj u niektórych afrykańskich plemion wino daktylowe jest napojem rytualnym, który umożliwia kontakt z bóstwami” – dowiadujemy się z książki "Kuchnia afrodyzjaków" autorstwa Anny Szubińskiej.

W cieszeniu się zmysłową stroną życia pomagają też orzechy, awokado, granat, a nawet pietruszka. Niekwestionowanym królem afrodyzjaków są ostrygi. Cudowne muszle miłości rozsławił Casanova. "Kuchnia afrodyzjaków” zawiera starannie dobrane przepisy potraw na każdą porę roku z wykorzystaniem znanych afrodyzjaków. Książka trafiła do księgarni 13 listopada.

Suszone daktyle to przysmak, który dziś znajdziemy w większości sklepów. (Fot. Getty Images)

Wracając do daktyli, pałaszowanie tych owoców niesie jeszcze szereg innych korzyści, niż te natury miłosnej. Są dobrym źródłem magnezu, potasu, cynku i wapnia. Mogą być lekarstwem na problemy jelitowe - ich regularne spożywanie pomaga w rozwoju przyjaznych bakterii w jelitach, niwelują zaparcia. Co więcej, chronią przed odkładaniem się złogów cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych. Nie bez kozery palma daktylowa dostała przydomek "drzewo życia".

Zaleca się, aby dziennie spożywać 3-4 daktyle. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama