Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tę kreację jej odradzano, ale Jennifer Lopez nie posłuchała...

Tę kreację jej odradzano, ale Jennifer Lopez nie posłuchała...
Moda ma wiele pamiętnych momentów, które przeszły do historii. Jednym z nich było pojawienie się Jennifer Lopez w zwiewnej, zielonej sukience Versace. Kreacja z tropikalnym wzorem i dekoltem sięgającym pępka okazała się sensacją podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy w 2000 roku.
Reklama
Reklama

Podczas niedawnego wywiadu dla magazynu "Vogue" Jennifer Lopez miała okazję sięgnąć do swoich modowych archiwów, które uwzględniały jedne z najbardziej pamiętnych stylizacji artystki. Pośród nich nie mogło zabraknąć sukienki, którą Lopez miała na sobie w 2000 roku, podczas ceremonii wręczenia Grammy.

Niewiele brakowało, by Lopez w tej kreacji nie wystąpiła, gdyż jej zaufana stylistka Andrea Lieberman, odradzała jej wspomnianą sukienkę.

"To była sukienka, którą inne osoby już nosiły. Moja stylistka powiedziała: Proszę, nie zakładaj jej. Ktoś inny już się w niej zaprezentował. Pomyślałam: No cóż, przyniosłaś ją, zaproponowałaś, jest najlepsza, więc zamierzam ją założyć. Tak też zrobiłam i wywołałam spore zamieszanie. Dlaczego? Nie wiem, może każde pokolenie potrzebuje swojej sukienki Marilyn i najwyraźniej właśnie ta kreacja okazała się tą sukienką dla tamtego pokolenia" - wyjaśniła w rozmowie z "Vogue" Lopez.

Powiedzieć, że kreacja okazała się sensacją, to nie powiedzieć nic. Bowiem dyskutowano o niej długo po jej spektakularnej prezentacji na czerwonym dywanie. Zdjęcia Lopez w zielonej sukience pobrano ze strony Grammy 642 917 razy w ciągu zaledwie 24 godzin od wydarzenia.

W ankiecie przeprowadzonej przez brytyjską sieć domów handlowych Debenhams w 2008 roku, sukienka została uznana za piątą najbardziej kultową sukienkę wszech czasów z czerwonego dywanu.

Przysłużyła się także karierze projektantki Donatelli Versace. W jednym z wywiadów spadkobierczyni modowego dziedzictwa Versace przyznała, że kreacja była punktem zwrotnym w jej karierze. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 15.04.2024
GBP 5.0192 złEUR 4.2851 złUSD 4.0209 złCHF 4.4047 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama