Menu

Tajemnice serialu "The Crown"...

Tajemnice serialu "The Crown"...
Księżniczka Małgorzata na zdjęciu z 1990 roku. (Fot. Getty Images)
Lady Anne Glenconner, osobista dama dworu księżniczki Małgorzaty, przyznaje, że nie podoba jej się to, jak księżniczka została sportretowana przez Vanessę Kirby w pierwszych dwóch sezonach serialu The Crown. Bardziej przypadła jej do gustu Helena Bonham Carter, która zagrała księżniczkę Małgorzatę w trzecim sezonie serialu Netfliksa.
Reklama

Lady Glenconner opowiedziała o swoich wrażeniach z serialu w wywiadzie dla magazynu People. "W ogóle nie podobała mi się ta pierwsza aktorka. Była zbyt wysoka” – oceniła Vanessę Kirby dama dworu księżniczki Małgorzaty. Mierząca 170 centymetrów aktorka przewyższała księżniczkę aż o 15 centymetrów.

"Idiotycznie wyglądało to, jak Vanessa Kirby górowała nad grającą królową Elżbietę II Claire Foy. Jej głos też się nie zgadzał” – krytykuje lady Glenconner. Podkreśliła też, że Helena Bonham Carter idealnie naśladowała głos Małgorzaty.

Bonham Carter przygotowywała się do roli księżniczki Małgorzaty, konsultując się właśnie z lady Glenconner. Jednym z tematów, które interesowały aktorkę, był nałóg nikotynowy księżniczki. Jednak dama dworu księżniczki nie była jedyną osobą, do której zwróciła się Bonham Carter. Aktorka skorzystała też z usług… medium, które skontaktowało ją ze zmarłą w 2002 roku księżniczką. W jednym z wywiadów przyznała, że otrzymała od niej błogosławieństwo zza grobu. "Zapytałam ją, czy zgadza się bym zagrała jej rolę, a ona odparła, że tak i że jestem lepszą aktorką od tych, które jeszcze przewidywane są do roli” – wyznała Bonham Carter.

Helena Bonham Carter zagra księżniczkę Małgorzatę również w czwartym sezonie serialu "The Crown”. Z nowych członków obsady, którzy pojawią się w kolejnym sezonie wymienić trzeba przede wszystkim Gillian Anderson, która wcieli się w postać Margaret Thatcher oraz Emmę Corin, która zagra księżniczkę Dianę.

Potwierdzono również, że powstanie piąty sezon "The Crown”, który będzie jednocześnie ostatnim. W roli królowej Elżbiety zobaczymy w nim Imeldę Staunton, która zastąpi grające tę postać w poprzednich sezonach Claire Foy i Olivię Colman.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.01.2021
GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

Sport


Sport

Reklama