Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Syn Elona Muska złożył wniosek o zmianę płci i nie chce już nazywać się Musk

Syn Elona Muska złożył wniosek o zmianę płci i nie chce już nazywać się Musk
Elon Musk jest obecnie ojcem siódemki dzieci. (Fot. Theo Wargo/WireImage)
Xavier Musk, syn dyrektora Tesli i SpaceX oraz jego pierwszej żony, kanadyjskiej pisarki Justine Wilson tuż po osiągnięciu 18 lat wystąpił do sądu o zmianę płci. Rozpoczął też procedurę zmiany nazwiska na nazwisko panieńskie matki. 'Nie chcę mieć nic wspólnego z moim biologicznym ojcem w żaden sposób' – napisał we wniosku.
Reklama
Reklama

Z Justine Wilson, która była jego żoną od 2000 do 2008 r., Elon Musk doczekał się sześciu synów. Ich pierworodny, Nevada, zmarł na skutek śmierci łóżeczkowej, mając 10 tygodni. W 2004 r. powitali na świecie bliźniaków, Griffina i Xavier, a dwa lata później trojaczki — Kaia, Saxona i Damiana.

Jak dowiedział się dziennik "Daily Mail", Xavier wkrótce może stać się Vivienne. 18 kwietnia złożył on w sądzie w Santa Monica wniosek o zmianę płci z mężczyzny na kobietę. Chciałby nazywać się Vivienne Jenna Wilson. Oznacza to, że nazwisko swojego ojca chciałby zmienić na panieńskie nazwisko swojej matki.

"Nie żyję z nim i nie chcę mieć nic wspólnego z moim biologicznym ojcem w żaden sposób" – Xavier stwierdził we wniosku, który przekazał sądowi. Nie odniósł się natomiast do pytania, czy otrzymuje pomoc finansową od Muska, który z fortuną ocenianą na 213 miliardów dolarów jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Przesłuchanie w tej sprawie odbędzie się jutro (24 czerwca).

Elon Musk na razie nie odniósł się publicznie do kroków podjętych przez Xaviera. Natomiast w 2020 r. na swoim Twitterze stwierdził: "Absolutnie popieram transseksualizm, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar".

Ostatnio media rozpisywały się o tożsamości płciowej dziecka innej gwiazdy. Stało się to po tym, jak Jennifer Lopez ujawniła, że jej 14-letnia pociecha, Emma jest osobą niebinarną. Dlatego używała wobec niej zaimków neutralnych płciowo, gdy zaprosiła ją do zaśpiewania w duecie na charytatywnej gali w Los Angeles.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.06.2022
GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama