Menu

Sheryl Crow w duetach

Sheryl Crow w duetach
57-letnia piosenkarka wiele przeszła... (Fot. Getty Images)
Dziewięciokrotna laureatka Grammy Sheryl Crow zaprezentowała album, na którym znalazły się duety z takimi gwiazdami jak Johnny Cash, Sting, Eric Clapton, Bonnie Raitt, Mavis Staples, Stevie Nicks czy Chris Stapleton.
Reklama

Sama artystka opowiada: "Postanowiłam nagrać duety z artystami, którzy mieli na mnie ogromny wpływ i zainspirowali do tego, by zostać jak najlepszą kompozytorką, instrumentalistką i producentką. To celebracja oraz hołd jednocześnie".

"Zależało mi nie tylko na zaangażowaniu legend, ale także młodych artystów, dla których będzie to ważny punkt na drodze do polepszania ludzkich losów za pomocą muzycznych opowieści. Ich muzyka inspiruje mnie każdego dnia" - dodała gwiazda.

Sheryl Crow zaczynała w chórku Michaela Jacksona na jego trasach koncertowych. Współpracowała też jako chórzystka z takimi gwiazdami jak Wynnona Judd, Celine Dion, Sinead O’Connor, Stevie Wonder, Eric Clapton i Don Henley. Ten ostatni nakłonił ją do rozpoczęcia solowej kariery.

Crow śpiewa muzykę z pogranicza rocka, country i pop. (Fot. Getty Images)

Pierwszy solowy album, który nagrała, nigdy nie ukazał się na rynku, gdyż uznano go "za mało komercyjny".

Po tej porażce Sheryl zaczęła grywać w klubie, w Los Angeles i w taki sposób narodziła się jej pierwsza oficjalna płyta "Tuesday Night Music Club".

Album ten okazał się komercyjnym sukcesem, potwierdzonym przez przyznanie Sheryl trzech prestiżowych nagród Grammy, w tym jednej dla "Najlepszego debiutanta roku".

Crow stworzyła kilka piosenek do filmów, w tym do kolejnej części przygód Jamesa Bonda - "Jutro nie umiera nigdy".

Jej dziełem jest też "Sweet Child O’Mine”, adaptacja utworu wylansowanego wcześniej przez zespół Guns N’ Roses, za którą Sheryl odebrała kolejną ze swych dziewięciu nagród Grammy.

W 2010 roku wystąpiła gościnnie w serialu komediowym "Hannah Montana", gdzie wraz z Miley Cyrus grającą tam główną rolę, zaśpiewały piosenkę "Need A Little Love”.

W lutym 2006 roku artystka poinformowała, że poddała się operacji usunięcia raka piersi.

W związku z tym zawiesiła swoje tournee. W 2012 roku ujawniła, że zmaga się z nowotworem mózgu – oponiakiem. Crow ma dwóch adoptowanych synów.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 04.08.2020
GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

Sport


Sport

Reklama