Menu

Rod Stewart wygrał z rakiem!

Rod Stewart wygrał z rakiem!
W czerwcu 2016 r., podczas 90. urodzin brytyjskiej królowej Elżbiety II, Stewart został uhonorowany tytułem szlacheckim. (Fot. Getty Images)
Gwiazdor Rod Stewart przez dwa lata walczył z rakiem prostaty. 74-letni muzyk przyznał, że przechodził intensywną terapię. Ostatnio lekarze poinformowali artystę, że leczenie zakończyło się sukcesem.
Reklama

Rod Stewart o swojej chorobie powiedział podczas akcji charytatywnej dla Prostate Project and European Tour Foundation. "Żona powiedziała mi, że dziś jest dobry moment na to, żebym się ujawnił. Nie, to nie to co myślicie” - żartował Stewart i dodał: "Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Nikt o tym nie wiedział, ale nadszedł monet, by się do tego przyznać”.

Dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi i stylowi, Rod Stewart tworzy muzykę we wszystkich gatunkach - od rocka przez folk, soul, R&B, a nawet amerykański standard. Piosenkarz zdobył wszystkie najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego, w tym m.in. Grammy. Do jego największych przebojów należą m.in. "Maggie May", "Downtown Train", "Sailing", "Do Ya Think I'm Sexy", "Tonight's the Night", "Rhythm of My Heart", "Tonight I'm Yours (Don't Hurt Me)", "Forever Young".

W czerwcu 2016 r., podczas 90. urodzin brytyjskiej królowej Elżbiety II, Stewart został uhonorowany tytułem szlacheckim. Uroczysta ceremonia nadania mu tytułu i pasowania na rycerza przez księcia Williama odbyła się 11 października 2016 r. w Pałacu Buckingham w Londynie. Artysta, któremu towarzyszyli żona Penny Lancaster oraz synowie Alastair i Aiden, otrzymał pamiątkowy medal potwierdzający tytuł szlachecki.

Mało kto pamięta, że w swoim dorobku Stewart ma nagranie z... Krzysztofem Krawczykiem. Panowie nagrali wspólnie utwór "Don't Get Around Much Anymore".

W 2003 r. Stewart wydał drugą część bestsellerowej płyty zawierającej amerykańskie standardy jazzowe lat 20. i 30. XX w., czyli album "The Great American Songbook, Volume II". Na krążku znalazły się dwa duety - z Cher oraz Queen Latifah. Producenci płyty uznali, że w każdym kraju, w którym album się ukazuje, można nagrać duet z lokalnymi gwiazdami.

W Polsce, spośród kilku zaproponowanych artystów, wybrano Krzysztofa Krawczyka. Wokalista nagrał swój wokal w Warszawie, pod czujnym producenckim okiem Andrzeja Smolika. Specjalna wersja piosenki ukazała się na kolejnej edycji albumu Roda Stewarta "As Time Goes By: The Great American Songbook, Volume II".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.07.2020
GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama