Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Recykling mody to nowy wybór top modelek

Recykling mody to nowy wybór top modelek
Po ubrania "eko" sięga m.in. Bella Hadid. (Fot. Getty Images)
Ekologia i recykling także w świecie mody są coraz bardziej na topie. Powstają firmy, oferujące ubrania z recyklingu, a wyroby te są chętnie noszone przez gwiazdy wybiegów.
Reklama

Godzenie mody i etyki to wyzwanie podjęte przez wytwórnię odzieżową Sami Miro Vintage, założoną w 2016 roku. Jej właścicielka, Sami Miro, mając zaledwie 31 lat, zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję o nazwie Ecoterror, starannie wykonaną z tkanin vintage i materiałów pochodzących z recyklingu. Tym samym awangardowa stylistka proponuje nowy sposób podejścia do mody, zatwierdzony już przez garstkę gwiazd wybiegów mody.

Chociaż w 2014 r. było o niej głośno po nawiązaniu relacji z aktorem Zakiem Efronem, Sami Miro udało się wyrobić sobie nazwisko na scenie mody. Wystartowała w branży ze swą marką Sami Miro Vintage. Po studiach z marketingu i przedsiębiorczości, ta pochodząca z San Francisco projektantka i stylistka, od czterech lat pracowała nad swoim start-upem w Los Angeles.

Awangardowa stylistka ubiera także klan Kardashianek. (Fot. Getty Images)

Sami Miro skupia się na swojej prawdziwej pasji: ubraniach vintage, które przetwarza i wykorzystuje od ponad 10 lat. Jak się okazuje, to podejście przynosi już sukcesy, gdyż po jej ubrania sięgają modelki: Kendall Jenner, Kaia Gerber i Bella Hadid, która ostatnio nosiła kurtkę jej marki.

Stworzone w samym sercu Los Angeles, gdzie obecnie mieszka projektantka, prace Sami Miro Vintage skupiają się na ubiorach vintage. Ulubionymi tkaninami są drelich a także amerykańskie stare dżinsy marek Levi's lub Wranglers. Pod koniec roku projektantka zaprezentuje serię ubiorów uniseks, łączących tkaniny vintage i materiały pochodzące z recyklingu. Obecna jej kolekcja o nazwie Ecoterror leży na skrzyżowaniu gatunków, bo obok podejścia ekologicznego i vintage, ubiory potwierdzają, że dobre krawiectwo jest również w centrum uwagi. Kolekcja dostępna już w przedsprzedaży, oferuje rzeczy modne, jednocześnie tworzone z poszanowaniem środowiska.

Awangardowa stylistka ubiera także klan Kardashianek. Ma mieszane pochodzenie etniczne, ponieważ przyznaje się do korzeni afrykańskich, francuskich, kubańskich i rosyjskich. Jest entuzjastką jogi i promuje zdrowy styl życia.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.09.2019
GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

Sport


Reklama