Menu

Premiera musicalu o księżnej Dianie najpierw na Netfliksie

Premiera musicalu o księżnej Dianie najpierw na Netfliksie
Księżna Diana do dzisiaj jest kochana i pamiętana przez miliony ludzi na całym świecie... (Fot. PAP/EPA)
W realiach pandemii przywykliśmy do tego, że filmy swoje premiery mają nie w kinie, ale na serwisach streamingowych. Podobna rewolucja wkracza do świata teatru. Przykładem jest musical o życiu księżnej Diany, który ukaże się najpierw na Netfliksie, a dopiero później trafi na Broadway.
Reklama

Na początku marca rozpoczęły się pokazy przedpremierowe musicalu "Diana", ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa spektakl o księżnej Walii wciąż nie doczekał się prawdziwej premiery na broadwayowskiej scenie Longacre Theatre.

Producenci spektaklu ogłosili w końcu, że pierwsze oficjalne pokazanie sztuki odbędzie się 25 maja 2021 r. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że musical najpierw zadebiutuje na platformie Netfliksa, co stanie się, jak podano, "na początku 2021 r."

Spektakl zostanie nagrany we wrześniu w Longacre, przy wykorzystaniu kamer, ale bez udziału publiczności. W przedstawieniu wezmą udział wszyscy aktorzy z oryginalnego składu – z Jeanną de Waal na czele jako Dianą.

Czyżby producentów musicalu i włodarzy Netfliksa do tak odważnego ruchu zachęcił sukces spektaklu "Hamilton", który w lipcu trafił na platformę Disney+ i stał się najchętniej oglądanym programem? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ale warto wspomnieć, że "Hamilton", który hip-hopowo opowiada o historii USA, miał najpierw premierę w The Public Theater w Nowym Jorku w 2015 r. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama