Menu

Powstał Tinder... dla krów?!

Powstał Tinder... dla krów?!
Aplikacja ułatwi łączenie krów "w pary". (Fot. Getty Images)
Podobna do Tindera aplikacja do rozpłodu krów Tudder pozwala na znalezienie ryczącej miłości w najbliższej okolicy. Hodowcy mogą dobierać bydło w pary, przesuwając palcem po ekranie telefonu wydającego odgłos muczenia.
Reklama

Rolniczy start-up Hectare z Wielkiej Brytanii zaprezentował Tuddera jako ułatwienie dla hodowców, którzy mogą przeglądać zdjęcia krów lub byków do rozpłodu wraz z często żartobliwym opisem np. "fajny, duży, silny sort - robi fajne krowy mamki" lub "cichy, wyrośnięty, młody byk gotowy do pracy". Aplikacja zapewnia też bardziej przydatne informacje, m.in. o wieku rogacizny, jej charakterze i przebytych chorobach, a także o lokalizacji farmy i danych kontaktowych właścicieli.

Identycznie jak w przypadku Tindera fotografie w Tudderze przesuwane są w lewo, by odrzucić propozycję, lub w prawo, by wyrazić zainteresowanie. W drugim przypadku ze smartfona wydobędzie się odgłos muczenia, a program skieruje nas na platformę zakupu bydła zarządzaną przez start-up. Wśród opcji wyszukiwania zaznaczyć można preferencje np. zwierząt organicznych lub z rodowodem, bądź też wykluczyć obszary, w których wykryto epidemię gruźlicy.

Opis aplikacji na platformie Apple App Store obiecuje użytkownikom "pomoc w łączeniu zwierząt hodowlanych z Wielkiej Brytanii w pary w ich dążeniu do ryczącej miłości". Firma Hectare zaznaczyła dodatkowo, że jej celem jest "wiązanie potulnych zwierząt gospodarskich z ich bratnimi duszami".

Firma Hectare uzyskała wsparcie na ponad 3 mln funtów, a wśród wymienionych na oficjalnej stronie inwestorów figurują rząd brytyjski, przedsiębiorca Richard Koch i tenisista Andy Murray. W wypowiedzi dla Bloomberga szef Hectare Doug Bairner zaznaczył, że z platformy sprzedażowej firmy dla bydła (SellMyLivestock) i zboża (Graindex) korzysta obecnie ok. jedna trzecia wszystkich gospodarstw rolnych w Wielkiej Brytanii.

Bloomberg pozytywnie ocenia pomysł twórców aplikacji. Sprzedawanie i łączenie zwierząt hodowlanych w pary przy użyciu mediów społecznościowych może znacznie przyśpieszyć proces, który nierzadko wymaga długich podróży w celu rozmnożenia trzody.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama