Menu

Powstaje nowa wersja klasycznego horroru "Coś"

Powstaje nowa wersja klasycznego horroru "Coś"
Powstanie nowa wersja kultowego filmu "Coś". (Fot. Getty Images)
O historii tej serii filmów można by nakręcić osobny dokument. Wszystko zaczęło się w 1951 roku od 'Istoty z innego świata', ekranizacji noweli 'Who Goes There?' Johna W. Campbella. W 1982 roku remake tego filmu nakręcił John Carpenter. Wyreżyserowany przez niego film 'Coś' zyskał miano kultowego, a po latach doczekał się prequela pod tym samym tytułem.
Reklama

Teraz opowieść o grupie naukowców, którzy w odosobnionej placówce badawczej muszą stawić czoła pozaziemskiemu organizmowi, po raz kolejny trafi na duży ekran.

Okazja do ponownego opowiedzenia tej historii jest wyjątkowa. W 2018 roku na Uniwersytecie Harvarda dokonano niespodziewanego odkrycia. W nadesłanej tam skrzyni z manuskryptami Campbella odnaleziono pełną wersję noweli "Who Goes There?". Manuskrypt zatytułowany "Frozen Hell" stanowił rozszerzenie znanej już opowieści. W 2019 roku książka trafiła na rynek za sprawą cieszącej się ogromnym powodzeniem kampanii crowdfundingowej.

Najbardziej znana ekranizacja "Who Goes There?" autorstwa Johna Carpentera opowiada historię grupy amerykańskich naukowców, którzy przebywają w odosobnionej placówce na Antarktydzie. Zaniepokojeni wydarzeniami, do jakich tam dochodzi, wyruszają do mieszczącej się w sąsiedztwie placówki norweskich badaczy. Odnajdują tam ich ciała oraz szczątki pozaziemskiego organizmu. Okazuje się, że należą do istoty, która jest w stanie imitować inne organizmy żywe. Wkrótce kolejni naukowcy zaczynają ginąć...

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 31.03.2020
GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

Sport


Reklama