Menu

Powstaje kolejny film o Draculi!

Powstaje kolejny film o Draculi!
Postać Draculi fascynuje kinomanów od dawna. Na zdj. Bela Lugosi i Helen Chandler w filmie "Dracula" z 1931 roku. (Fot. Getty Images)
Dzień bez informacji na temat nowej produkcji o Draculi jest dniem straconym. Jak dowiedział się portal The Hollywood Reporter, Karyn Kusama wyreżyseruje nową wersję filmu o najsłynniejszym wampirze wszech czasów.
Reklama

Pomysł na wskrzeszenie klasycznych filmowych potworów i stworzenie nowego uniwersum nazwanego Monsterverse powstał kilka lat temu. Szybko jednak upadł. Powodem była słabe wyniki finansowe filmu "Mumia” z Tomem Cruisem w 2017 roku.

O wiele lepiej poradził sobie nakręcony niejako mimochodem tegoroczny „Niewidzialny człowiek”, który jest nie tylko hitem kasowym, ale też zbiera dobre recenzje. Sprawił on, że studio Universal planuje kolejne filmy o klasycznych potworach. Nie będą one jednak tworzone w ramach Monsterverse. Każdy z nich ma być pojedynczym filmem z wyważonym budżetem. Produkcje nie będą połączone w ramach jednego uniwersum.

Na pierwszy ogień idzie hrabia Dracula. Film o krwiopijcy zrealizuje studio Blumhouse odpowiedzialne za sukces "Niewidzialnego człowieka”. Projekt nie został jeszcze zakupiony przez studio Universal, ale nic nie wskazuje na to, by powstał dla innego dużego studia filmowego. Nie jest to jednak wykluczone, gdyż prawa do postaci Draculi objęte są domeną publiczną.

Podobnie do "Niewidzialnego człowieka”, akcja nowego filmu o Draculi dziać się będzie w czasach współczesnych. Podobnie było w przypadku niedawnego trzyodcinkowego serialu "Dracula”, w którym główną rolę zagrał Claes Bang. Film wyreżyseruje Karyn Kusama, autorka świetnego "Zaproszenia”, a scenariusz napiszą jej stali współpracownicy - Phil Hay i Matt Manfredi. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra Draculę.

Postać Draculi przeżywa ostatnio prawdziwy renesans popularności. W przygotowaniu jest też serial "The Brides”, w którym w roli Draculi zobaczymy Gorana Visnjica. Plotkuje się też o innym filmie o Draculi, którego miałby zagrać Benedict Cumberbatch.

Benedict Cumberbatch byłby bardzo "brytyjskim" Draculą... (Fot. Getty Images)

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama