Menu

Paris Jackson radzi, jak uniknąć depresji w czasie izolacji

Paris Jackson radzi, jak uniknąć depresji w czasie izolacji
Pomimo młodego wieku, Paris Jackson wie o czym mówi... (Fot. Getty Images)
Eksperci biją na alarm, że społeczna izolacja, choć niezbędna w czasie epidemii, nie służy naszej psychice. Wypowiedzieć się na ten temat postanowiła Paris Jackson, która udzieliła fanom porad, jak uchronić się przed depresją, gdy nie mamy bliskiego kontaktu z innymi ludźmi.
Reklama

Córka zmarłego króla muzyki pop wielokrotnie opowiadała w wywiadach o swojej walce z zaburzeniami psychicznymi. Kilka miesięcy temu w mediach zaczęły pojawiać się informacje o złej kondycji psychicznej gwiazdy, która miała podjąć terapię, by uporać się z problemami. Dziś radzi swoim fanom, jak uniknąć depresji w tym jakże trudnym dla wszystkich momencie.

W rozmowie z "TMZ” zaapelowała do nich, by mimo konieczności fizycznego izolowania się od innych ludzi, nie "odcinali się” całkowicie od świata i nie "izolowali się emocjonalnie”.

"W dzisiejszych czasach mamy ogromny dostęp do wiedzy, edukacji, możemy rozmawiać z kimś, kto znajduje się po drugiej stronie globu. Daje nam to szansę na to, by pozostać w kontakcie z innymi, mimo fizycznego dystansu. Jest to bez wątpienia trudna sytuacja, bo jako ludzie jesteśmy istotami społecznymi i dlatego od zawsze funkcjonowaliśmy w grupach, plemionach, społecznościach. Istnieje milion sposobów na radzenie sobie z niepokojem. Każdy z nas ma inne umiejętności i potrzeby, ale warto próbować” – przekonuje Jackson. I dodaje, że w chwili smutku czy zaniepokojenia warto zadzwonić do przyjaciela. "To nam pomoże nie czuć się samotnym i odizolowanym” – mówi.

Paris i jej brat, Prince Jackson. (Fot. Getty Images)

21-letnia modelka i aktorka zachęca także swoich fanów, by czas spędzany w domach wykorzystali kreatywnie, rozwijając swoje talenty i zainteresowania. "Każdy rodzaj ekspresji jest dobry. Trzeba poszukać własnego. Malarstwo jest niesamowite” – zaznacza. Tezę tę potwierdzają eksperci, którzy polecają spożytkować dużą ilość wolnego czasu na angażowanie się w różne aktywności, takie jak gotowanie nowych potraw czy robótki ręczne.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama