Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Oto ulubiony żartowniś Hollywood

Oto ulubiony żartowniś Hollywood
Nawet groźna mina w jego wykonaniu jest wyjątkowa... ;-) (Fot. Getty Images)
Komik o twarzy demonicznego cherubina, jak określił Jacka Blacka The Guardian, skończył właśnie 50 lat. Przyznaje, że lubi grać postaci, które wzbudzają sympatię. Gdybym nie był aktorem, chciałbym robić gry i zabawki - wprawiać ludzi w dobry nastrój - przyznał.
Reklama

Jego pierwszym aktorskim zadaniem był udział w reklamie. Wspomina, że często modlił się o to, żeby występować w telewizji, uważał, że to rozwiązałoby wszystkie jego szkolne problemy i dzięki temu zyskałby uznanie wśród rówieśników. Niestety, częściej popadał w tarapaty, z czasem musiał się również zmierzyć z uzależnieniem od narkotyków.

"W moich dzikich, młodych latach zdecydowanie wybierałem ryzykowne drogi i mam szczęście, że wciąż żyję, jeśli mam być szczery" - przyznał w jednym z wywiadów. W rozmowie opublikowanej na łamach "New Yorkera" wyznał, że jednym z przełomowych momentów okazała się wizyta u szkolnego psychologa. "Chciałem się komuś wygadać. Powiedziałem, że czuję się winny, że okradam moją matkę, żeby kupić kokainę, zacząłem płakać. To było tak wyzwalające i przyjemne uczucie" - wspominał Black.

Black jest ulubieńcem miłośników komedii i nie tylko. (Fot. Getty Images)

Przełomem w jego karierze stała się postać Barry’ego, sarkastycznego pracownika sklepu muzycznego prowadzonego przez Johna Cusacka, w dobrze przyjętej przez krytyków ekranizacji powieści Nicka Hornby’ego "Przeboje i podboje" w reżyserii Stephena Frearsa. Ta rola przyniosła mu nominacje do nagród American Comedy Award oraz Blockbuster Entertainment Award w kategorii dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Był dwa razy nominowany do nagrody Złotego Globu w filmach Richarda Linklatera: za rolę Deweya Finna, piosenkarza i gitarzysty hard rockowego, który zostaje wyrzucony z zespołu No Vacancy przez współczłonków za arogancję i zbyt częste oraz nagłe wybryki na scenie, w komedii „Szkoła rocka”, oraz jako lokalny zabójca Bernhardt „Bernie” Tiede II w komediodramacie "Bernie". Ostatnie dwa filmy z jego udziałem to "Jumanji: Przygoda w dżungli" i "Król polki". Choć - jak sam przyznaje - zdarzyło mu się grać w wielkobudżetowych produkcjach, woli te mniejsze produkcje. "Nie lubię pracować na planie filmowym z tym dużym, rozdętym budżetem, gdy ty tylko siedzisz w przyczepie przez cały dzień" - przyznał w rozmowie z "The Guardian".

Był dwa razy nominowany do Złotego Globu i jest laureatem wielu innych nagród. (Fot. Getty Images)

Przez lata zajmował miejsce etatowych, uroczych przegranych. Cóż, przez lata jego życie było niemal gotowym scenariuszem jednej z takich komedii. W wywiadzie dla "The Sun" Black zdradził, że zajęło mu 15 lat, zanim zaprosił na randkę Tanyę Haden, swoją obecną żonę. "Spotkaliśmy się w szkole - i zmarnowałem 15 lat, czekając na swoją szansę. Była wszystkim, czego mogłem sobie życzyć. Utalentowana, piękna. Była częścią zespołu o nazwie The Haden Triplets. Najpierw pracowaliśmy razem nad filmem studenckim, ale nie umawialiśmy się. Często widywałem ją i jej siostrę w klubach. Stałem w cieniu i mamrotałem pod nosem komplementy i odsuwałem się. Widywałem ją co kilka lat".

Długo nie myślał o ojcostwie, bo sam siebie określał dużym dzieckiem; dorosłym, który nigdy nie chciał dorosnąć. Dziś ma dwóch synów - Samuela i Thomasa.

Po latach spełnił również swoje marzenie o muzycznej karierze, Tenacious D. "Spotkałem Kyle'a Grassa, mojego partnera z Tenacious D., gdy miałem jakieś 18 lat. Dawał mi lekcje gry na gitarze w zamian za cheeseburgera. Paliliśmy dużo trawki, graliśmy na gitarze i fantazjowaliśmy o zostaniu gwiazdami rocka. W końcu spełniliśmy nasze fantazje" - wspomina.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.09.2019
GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

Sport


Reklama