Menu

Oto najbardziej popularna piosenkarka w Stanach Zjednoczonych!

Oto najbardziej popularna piosenkarka w Stanach Zjednoczonych!
Piękna, utalentowana, bije rekordy... Taylor Swift to już zjawisko pop-kultury. (Fot. PAP/EPA)
Autorka przebojów 'Shake it off' i 'Blank space' została artystką, której albumy, w łącznym zestawieniu, przez najdłuższy czas utrzymywały się na pierwszym miejscu w historii listy Billboard. Taylor Swift pokonała dotychczasową rekordzistkę tego zestawienia, Whitney Houston.
Reklama

Gdyby zebrać wszystkie płyty Taylor Swift, to przez 47 tygodni zajmowały one pierwszej miejsce na liście Billboard 200, uwzględniającej najlepiej sprzedające się albumy w Stanach Zjednoczonych. Żadna piosenkarka w historii tego zestawienia nie miała tak dobrego wyniku.

Swift wyprzedziła o jeden tydzień Whitney Houston, która do tej pory dzierżyła palmę pierwszeństwa. Absolutnym liderem jest zespół The Beatles, który rządził na liście Billboard przez 132 tygodnie.

Ostatnia ofensywa muzyczna Swift związana jest premierą albumu "Folklore", który ujrzał światło dzienne 24 lipca. Od siedmiu tygodni z rzędu krążek jest najlepiej sprzedającym się w USA. Zainteresowanie albumem ogromnie wzrosło po występie Swift na gali wręczenia nagród Academy of Country Music w Nashville w połowie września (zobacz poniżej).

Swój ósmy studyjny album piosenkarka nagrała podczas izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Był on niespodzianką dla fanów Swift - został zapowiedziany tylko parę godzin przed wydaniem. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.10.2020
GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

Sport


Sport

Reklama