Menu

Oto inteligentna soczewka kontaktowa!

Oto inteligentna soczewka kontaktowa!
Inteligentna soczewka umożliwi natychmiastowe i dyskretne dotarcie do informacji bez używania rąk. (Fot. Getty Images)
Soczewka ma postać miniaturowego wyświetlacza, który ma szereg niezwykłych funkcji - przekazuje użytkownikowi aktualne informacje i pozwala mu widzieć w ciemności.
Reklama

To na razie działający prototyp. Na gotowy produkt trzeba poczekać ok. dwóch lat.

Kalifornijski startup Mojo Vision nazywa swoje rozwiązanie "Invisible Computing". To urządzenie umożliwia bowiem natychmiastowe i dyskretne dotarcie do przydatnych i aktualnych informacji bez używania rąk.

Soczewka działa na tej samej zasadzie co okulary do odbioru rzeczywistości rozszerzonej (AR). Różnica jest taka, że nakłada się je bezpośrednio na gałkę oczną, więc użytkownik może z niej korzystać nawet wtedy, gdy zamknie powieki.

To na razie prototyp. Na gotowy produkt trzeba poczekać ok. dwóch lat. (Fot. Getty Images)

Drew Perkins, dyrektor generalny Mojo Vision, zapewnia przy tym, że noszący inteligentną soczewkę człowiek nie będzie bombardowany niepotrzebnymi informacjami.

"Technologia powinna być pomocna w chwili, kiedy jej potrzebujesz i znikać, gdy pragniesz skupić się na otaczającym cię świecie" - twierdzi Perkins.

Firma ogłosiła też, że współpracuje z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) w celu opracowania specjalnej wersji swojej soczewki, która będzie przeznaczona dla osób niedowidzących. Ma ona posiadać funkcje powiększania obrazu i wyostrzania szczegółów w czasie rzeczywistym.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.02.2020
GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

Sport


Reklama