Menu

Oskarżony o molestowanie seksualne Justin Bieber odpowiada pozwem

Oskarżony o molestowanie seksualne Justin Bieber odpowiada pozwem
Wokalista musiał się nieźle zdenerwować pomówieniami... (Fot. PAP/EPA)
Piosenkarz pozwał o zniesławienie dwie kobiety, które oskarżyły go na Twitterze o molestowanie seksualne. Od każdej żąda po 10 mln dolarów odszkodowania.
Reklama

Pierwsza z użytkowniczek Twittera, która posługuje się w sieci imieniem Danielle, twierdzi, że do molestowania doszło 9 marca 2014 r. w hotelu Four Seasons w Austin w Teksasie. Natomiast druga internautka, Kadi, oskarża Biebiera o napaść seksualną, do której miałoby dojść w 2015 r. w jednym z nowojorskich hoteli.

Jak donosi portal TMZ, prawnicy Biebera złożyli w jego imieniu pozwy sądowe dotyczące zniesławienia, domagając się odszkodowania w wysokości 10 mln dol. od każdej z oskarżających go kobiet. Niewykluczone jest również, że oba konta twitterowe należały do tej samej osoby. Przedstawiciele gwiazdora zebrali wystarczające dowody, by wykazać, że czyny zarzucane ich klientowi są wyssane z palca.

"Zazwyczaj nie odpowiadam na tego typu akcje, ponieważ przez całą swoją karierę miałem do czynienia z naprawdę bardzo dziwnymi rzeczami. Jednak po rozmowie z moją żoną oraz całym zespołem, postanowiłem wypowiedzieć się na temat oskarżeń" - napisał na swoim Twitterze Bieber, po tym, jak pod jego adresem pojawiły się oskarżenia.

"Plotki plotkami, ale przemoc seksualna to sprawa, której nie traktuję lekceważąco. Chciałem zabrać głos od razu, ale z szacunku do wielu ofiar, które codziennie zmagają się z tego typu problemami, chciałem się upewnić, że zgromadziłem fakty przed wystosowaniem jakiegokolwiek oświadczenia" - stwierdził w kolejnym wpisie.

Opublikował na swoim koncie wiele maili, artykułów oraz rachunków, które dowodzą, że w dniach, gdy miał dopuścić się molestowania, znajdował się w zupełnie innych miejscach. Pokazał m.in. zdjęcia, które wskazywały na to, że w Teksasie spędzał czas ze swoją ówczesną dziewczyną, Seleną Gomez. 

Komentarze
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 08.07.2020
GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

Sport


Sport

Reklama