Menu

Obiad, a w pakiecie... pedicure

Obiad, a w pakiecie... pedicure
Najczęściej do peelingu lub pedicure "angażowane są" malutkie, bezzębne rybki z gatunku garra rufa (brzana ssąca). (Fot. Getty Images)
Jedna z restauracji w Indonezji postanowiła, że nie będzie ograniczać się wyłącznie do karmienia swoich gości. Podłogę lokalu zamieniono w wielką sadzawkę pełną rybek. Gdy goście jedzą, tilapie wyskubują im ze stóp zgrubiały naskórek.
Reklama

Rybi pedicure od dawna stosowany jest w Azji. W Japonii rybiemu zabiegowi poddawane są nie tylko stopy, ale i całe ciało, a "rybie" spa stanowią prawdziwą atrakcję. Najczęściej do robienia peelingu czy pedicure "zatrudniane" są malutkie, bezzębne rybki z gatunku garra rufa (brzana ssąca).

Właściciele restauracji Soto Cokro Kembang na przedmieściach Dżakarty poszli dalej - postanowili połączyć gastronomię z kosmetologią. W ich lokalu na podłodze jest kilkucentymetrowa warstwa wody. W tej swoistej sadzawce pływa siedem tysięcy tilapii, które pełnią rolę… kosmetyczek. Klienci podczas fish pedicure odczuwają łaskotki i delikatne mrowienie.

Gdy restaurację otwierano w ubiegłym roku, jej właściciele byli przekonani, że będą stołować się w niej jedynie ludzie mieszkający w okolicy. Tymczasem dzięki mediom społecznościowym lokal stał się prawdziwym hitem i przyciąga tłumy.

W Europie i Ameryce Północnej taki przybytek raczej nigdy nie powstanie. Lekarze przestrzegają bowiem, że zabiegi z udziałem ryb mogą prowadzić do zakażeń bakteryjnych.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.04.2020
GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

Sport


Reklama