Menu

Najbardziej "instagramowe" kawiarnie świata

Najbardziej "instagramowe" kawiarnie świata
Czy można się oprzeć zrobieniu takiemu deserowi zdjęcia?... (Fot. Instagram/speedoscafe)
Instagram ma ogromny wpływ na to, gdzie ludzie wyjeżdżają na wakacje, co noszą, co i gdzie jedzą. Stał się swoistym wyznacznikiem trendów, dlatego też coraz więcej restauracji i kawiarni oferuje nie tylko dobre jedzenie, ale również oryginalne tło do fotografowania potraw.
Reklama

Na całym świecie pojawiają się kawiarnie, których wystrój, serwowane w nich dania i napoje skrojone są na miarę Instagrama. Ma być nie tylko pysznie, ale również fotogenicznie. Takie miejsca określa się mianem "instagrammable".

Według magazynu podróżniczego "Big Seven Travel", miejscem, które może poszczycić się najwyższym wskaźnikiem tej instagramowej popularności jest knajpa Speedos w Sydney. Bez wątpienia uwagę przykuwają obecne w menu kolorowe koktajle, smoothie bowl i zdrowe dania, które nie tylko pięknie prezentują się na zdjęciach, ale również odpowiadają najnowszym żywieniowym trendom.

Wystarczy rzut oka na instagramowy profil tego miejsca i łatwo można zrozumieć, dlaczego znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia.

"Plaża Bondi jest jedną z największych plaż Sydney i jedną z najbardziej znanych plaż na świecie, zatem tak niesamowite miejsce jak Speedos w odległości krótkiego spaceru od wody to prawdziwa gratka” - ocenia magazyn "Big Seven Travel". "To miejsce serwuje jedne z najpiękniejszych potraw, jakie kiedykolwiek zobaczysz - w menu znajdziemy wszystkie odcienie tęczy. Absolutna eksplozja kolorów i malownicza lokalizacja na nabrzeżu sprawiają, że jest to najbardziej instagramowa kawiarnia na świecie" - czytamy dalej.

Plaża Bondi w Sydney jest jedną z najbardziej znanych na świecie. (Fot. Getty Images)

Na drugim miejscu znalazła się londyńska kawiarnia EL&N. To miejsce dla osób, które cenią wnętrza w kolorze pudrowego różu i ściany pokryte bajecznymi kwiatami. Tu również znajdziemy kolorowe napoje, obsypane jadalnymi kwiatami naleśniki. Jak czytamy na oficjalnej stronie kawiarni, to jedno z najbardziej "instagramowych" miejsc w Londynie.

Miłośników kawy i sproszkowanej zielonej herbaty z pewnością uwiedzie Alfred w Los Angeles. To mekka amatorów modnych napojów, koktajli, chociaż wizytówką tego miejsca jest kawa.

Serca turystów podróżujących po Wietnamie podbiła kawiarnia The Note Coffee, która zajęła czwarte miejsce w zestawieniu. Znacznie różni się od tych popularnych instagramowych restauracji, klimat tego miejsca tworzą samoprzylepne karteczki przeklejone na ścianach, stołach, krzesłach - każdy może mieć swój wkład w wystrój tego lokalu i zostawić jakąś wiadomość od siebie. Odwiedzający to miejsce, sącząc kawę, z radością czytają wiadomości pozostawiane przez innych turystów.

Mad Pops, które powstało na Bali, to raj dla miłośników lodów i lodowych deserów. Jest orzeźwiająco, jak przystało na Bali, jest kolorowo i wegańsko. Wszystkie desery powstają na bazie lokalnych produktów. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama