Menu

"Na dobre i na złe" ma już 20 lat

"Na dobre i na złe" ma już 20 lat
Serial wciąż chętnie oglądają miliony Polaków. (Fot. Facebook/Na dobre i na złe)
Pierwszy polski serial medyczny ma już 20 lat. 7 listopada 1999 r. na antenie TVP2 wyemitowano pierwszy odcinek Na dobre i na złe. W tegorocznym, jesiennym sezonie serial oglądało średnio 2,65 mln widzów.
Reklama

Serial medyczny "Na dobre i na złe" ma wierne grono fanów, którzy śledzą losy bohaterów i obserwują ich pracę w szpitalu w Leśnej Górze. I choć bohaterowie zmieniają się na przestrzeni lat, wierni widzowie serialu pozostają. Na początku głównymi postaciami serialu byli Kuba i Zosia Burscy, w których wcielili się Artur Żmijewski i Małgorzata Foremniak. Od tego czasu obsada niemal całkowicie się zmieniła. W obecnej są m.in. Michał Żebrowski, Filip Bobek, Pola Gonciarz, Emilia Komarnicka-Klynstra, Redbad Klynstra-Komarnicki. Co ciekawe, od samego początku do dziś w serialu gra tylko jedna aktorka, Renata Berger, która wciela się w rolę anestezjolog Jadwigi Ziemiańskiej.

Wydarzeniem ostatnich tygodni jest odejście z serialu bardzo lubianej Katarzyny Dąbrowskiej, odgrywającej rolę doktor Consalidy. W październiku TVP wyemitowała ostatnie odcinki z jej udziałem. Aktorka pożegnała się ze swymi fanami słowami: "Dziękuję Wam, Drodzy Widzowie, za te wszystkie lata. Dziękuję za każdą wspólną środę, za sympatię, jaką mnie obdarzyliście, za wsparcie i emocje, którymi nieraz dzieliliście się ze mną. To było dla mnie ważne i piękne zawodowe doświadczenie”.

W serialu "Na dobre i na złe" pojawiali się jednak nie tylko aktorzy, ale także inne znane postaci, które na co dzień nie kojarzą nam się aktorstwem. Można by wręcz pokusić się o stwierdzenie, że bardzo często do ról w poszczególnych odcinkach zapraszane są gwiazdy i celebryci. Kogóż tu nie było! W serialu wystąpili m.in.: Edyta Górniak, Ida Nowakowska, Maciej Maleńczuk, Anna Wyszkoni, Hubert Urbański, Przemysław Saleta, Zbigniew Religa (w 87. odcinku zagrał sam siebie). Rafał Maślak zagrał tu trenera personalnego. Role dziennikarzy zagrali Maciej Dowbor i Tomasz Kammel.

Wśród odtwórców serialu, na przestrzeni lat, znaleźli się także: Kevin Aiston, Magdalena Zawadzka, Paweł Wilczak, Agnieszka Dygant, Alicja Bachleda-Curuś, Krzysztof Globisz, Bożena Dykiel, Tomasz Kot. Lista osób, które choć raz pojawiły się w serialu jest naprawdę bardzo długa.

Serial liczy do tej chwili 755 odcinków. Zapewne, jeszcze wiele nowych zobaczymy. Na fali popularności serialu "Na dobre i na złe" powstał kolejny serial medyczny, o pracy ratowników pogotowia - "Na sygnale". Jest on spin-offem "Na dobre i na złe", a jego bohaterowie swoją bazę mają w szpitalu w Leśnej Górze.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama