Menu

Muniek Staszczyk wraca z albumem "Syn miasta"

Muniek Staszczyk wraca z albumem "Syn miasta"
Nowa płyta Muńka już dzisiaj! (Fot. Facebook/T.Love/Muniek)
Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w solowej odsłonie. Jego album Syn miasta ukazuje się właśnie dzisiaj.
Reklama

Przy realizacji albumu "Syn miasta" Muniek Staszczyk podjął współpracę z nowym zespołem. Skład kapeli to: Jurek Zagórski - gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instrumenty klawiszowe, vocal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński – bas (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz – perkusja (Natalia Przybysz, Maria Peszek).

W tym składzie 27 maja zespół wszedł do studia, by zarejestrować nagrania na nowy album. Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski. Za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór "Pola", który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło, Artura Rojka.

Na płycie pojawi się 10 utworów skomponowanych m.in. przez Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka. Promujący album singiel "Pola" skomponowali Dawid Podsiadło i Olek Świerkot. Tekst napisał Muniek Staszczyk. W teledysku do utworu zagrała m.in. Agata Buzek, jako tytułowa Pola. Na ekranie można też dostrzec Jacka Braciaka. Autorem scenariusza i reżyserem teledysku jest Katarzyna Sawicka. Wideo obejrzało już ponad 11 mln fanów.

W lipcu 2019 r. podczas pobytu w Londynie Staszczyk doznał wylewu, przez co wszystkie zaplanowane koncerty solowe artysty zostały odwołane. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.08.2020
GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

Sport


Sport

Reklama