Menu

Monika Zamachowska zdradza, że jest jednocześnie wierząca i antyklerykalna

Monika Zamachowska zdradza, że jest jednocześnie wierząca i antyklerykalna
Monika Zamachowska, znana przez wielu pod nazwiskiem pierwszego męża - Richardson - ma zdrowe podejście do Halloween. (Fot. PAP)
Dziennikarka opublikowała na Instagramie zdjęcia ze swojego mieszkania, które wypełniło się dekoracjami halloweenowymi, wykonanymi przez jej córkę. Pod wpisem pojawił się zarzut, że celebruje niekatolickie święto. Na ripostę nie trzeba było długo czekać. Żona Zbigniewa Zamachowskiego stwierdziła, że jest osobą wierzącą, a jednocześnie antyklerykalną.
Reklama

"Duch w rodzinie nie ginie! Córcia w końcu w liceum plastycznym, nie? Takie fantastyczne dekoracje na Halloween zrobiła w całym domu. Jest niesamowicie! Niech mi teraz, któryś czarny przyjdzie mówić, że nie wolno…" – napisała Monika Zamachowska na instagramowym profilu, chwaląc się dekoracjami, jakie przygotowała jej 16-letnia córka, Zofia Malcolm.

Pod tym wpisem wkrótce pojawił się krytyczny komentarz. "Może wartało by pójść do spowiedzi i pomodlić się za zmarłych przodków… W Polsce to Święto Wszystkich Świętych a nie Halloween…" (pisownia oryginalna) – wytknął jej obserwator.

Na ripostę dziennikarki nie trzeba było czekać długo. „Może warto byłoby, bo tak się powinno napisać po polsku, spytać, czy jestem katoliczką? Bo to nie jest synonimiczne z byciem osobą wierzącą, którą jestem. Ale do spowiedzi nie chodzę. Jestem antyklerykalna. I co pan to? Czy jeszcze zasługuję, żeby być Polką?" – zadziornie odpowiedziała Monika Zamachowska.

Jej zadowolenie z córki powodowane jest jednak nie tylko plastycznym talentem. Jest dumna z tego, że Zofia bierze udział w protestach przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych w Polsce. W manifestacji uczestniczy również 19-letni syn Zamachowskiej, Tomasz. "Są najlepsi: wrażliwi, zaangażowani, uczciwi, inteligentni. Kocham ich i podziwiam" – dziennikarka pisze o tych, którzy wyszli na ulice. Zarówno Tomasz, jak i Zofia, są jej dziećmi z drugiego małżeństwa ze Szkotem, byłym pilotem RAF-u, Jamiem Malcolmem.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.11.2020
GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

Sport


Sport

Reklama