Menu

"Młodość to zawracanie du..." - czyli Jan Nowicki w Londynie!

"Młodość to zawracanie du..." - czyli Jan Nowicki w Londynie!
Jan Nowicki to niekwestionowana legenda polskiego kina. (Fot. Mat. prasowe City Heroes)
Ma prawie 80 lat i... chętnie o tym mówi. Niemal każda jego wypowiedź robi wrażenie. Niektóre z nich są jak mrugnięcie okiem, a inne niebezpiecznie wzruszają. Jan Nowicki, wybitny aktor i jak sam mówi - niezły pisarz, już 8 grudnia będzie gwiazdą Christmas Party z City Heroes Club.
Reklama

Oto kilka niepokornych cytatów równie niepokornego gwiazdora:

  • „Książka jest absolutnym cudem, uważam nawet, że lepiej jest ożenić się z książką niż z kobietą. Bo książka będzie wierna, zawsze można ją wsadzić do kieszeni”…
  • „Młodość to zawracanie du...”.
  •  „Nigdy nie uważałem, że mężczyzna musi spłodzić syna, posadzić drzewo i postawić dom. Przeciwnie, na własny użytek wymyśliłem, iż prawdziwy facet powinien spalić dom, dać w mordę synowi, wyrwać drzewo”.
  • „Nigdy nie byłem ani teatromanem, ani kinomanem. Kino nudzi mnie śmiertelnie. Rzadko bywa sztuką”.
  • „Leon Niemczyk - to był cud! Jeden z najwspanialszych polskich aktorów powojennych. Człowiek nadzwyczajny. Luzak. Z fantazją, charakterem, odwagą. Bardzo go kochałem. Byliśmy kiedyś na plaży w Las Palmas. Patrzę - na brzuchu ma szramę. Pytam się, co to jest: "Dla dziennikarzy - rana z Powstania Warszawskiego, a naprawdę podpier***łem węgiel i skur*** mnie ustrzelił'”.
  • "Mam takie niepokojące objawy - kiedy gadam z kretynem, to mam problemy z krążeniem. I od razu mnie nogi bolą. Dlatego, żeby się nie czuć źle, unikam takich rozmów".
  • „Niestety, żyjemy w takich czasach, że powinniśmy się traktować jak proszek do prania: być barwni, reklamować się na każdym kroku”…
  • „Nie wystarczy żyć długo, trzeba jeszcze żyć mądrze. Wiek nie idzie w parze z mądrością. Niestety”.
  • „Ja swoich filmów nie oglądam, więc wisi mi, czy są dobre czy nie”.

Jest moc! Jeśli chcecie usłyszeć i zobaczyć więcej – zapraszamy na Christmas Party z Janem Nowickim w roli głównej. Będą historie o aktorstwie, anegdoty z planu i… opowieści o wódce.

Zarezerwuj bilety już teraz TUTAJ!


 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama