Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Microsoft wprowadza funkcję wysyłania SMS w aplikacji Skype

Microsoft wprowadza funkcję wysyłania SMS w aplikacji Skype
Skype chce przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. (Fot. Getty Images)
Skype zyskał właśnie nową funkcję w wersji testowej. Funkcja SMS Connect będzie dostępna dla użytkowników komputerów PC oraz Mac, którzy korzystają także z urządzeń z systemem operacyjnym Android.
Reklama

Microsoft stale rozwija ekosystem swoich usług dla urządzeń mobilnych. Skype został niedawno wyposażony w prototypową formę zapisu telekonferencji bezpośrednio w pamięci chmurowej dostarczanej przez koncern z Redmond, a obecnie komunikator ten otrzymał zapowiedź możliwości odpowiadania na wiadomości tekstowe ze smartfona na komputerze.

Nowa funkcja widoczna jest w wersji testowej Skype dla Androida, aczkolwiek nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna. Będzie ona wymagać zalogowania się przy pomocy jednego konta Microsoft, a także korzystania z aktualnej wersji komunikatora. Program docelowo działać ma zarówno w systemie Windows 10, jak i Mac OS, choć nadal nie wiadomo, czy funkcja zostanie wykorzystana również w aplikacji dla iOS. Program będzie wykorzystywać domyślną aplikację do wysyłania wiadomości w smartfonie i tablecie z Androidem.

Według zapewnień Microsoftu, nowa funkcja pojawi się wraz z początkiem testów Skype w wersji 8.29. 

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama