Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Mata jest najpopularniejszym artystą w Polsce!

Mata jest najpopularniejszym artystą w Polsce!
Mata króluje na muzycznej scenie Polski! (Fot. PAP/Marcin Bielecki)
Zbliżający się koniec 2021 roku to czas podsumowań, również tych muzycznych, do czego zachęca Spotify. Którzy artyści towarzyszyli w tym roku i jakich utworów słuchaliśmy najczęściej? Niepodzielnym królem playlist polskich słuchaczy jest Mata, który zdominował wszystkie kategorie tegorocznego zestawienia.
Reklama
Reklama

Jeśli chcielibyśmy poczynić bardzo krótkie muzyczne podsumowanie roku, brzmiałoby ono - Mata! Urodzony we Wrocławiu raper zdominował playlisty polskich słuchaczy. Jest nie tylko najpopularniejszym artystą w Polsce, jest również autorem najchętniej słuchanego utworu – "Kiss cam (podryw roku)" oraz albumu – "Młody Matczak".

Młody raper, któremu ogromną popularność przyniósł budzący wiele kontrowersji singiel "Patointeligencja" pozostawił daleko w tyle swoich konkurentów. Za nim na liście najczęściej słuchanych artystów w Polsce znaleźli się: Sanah, Sobel, White 2115 oraz Lanek.

Raper nie pozostawił również innym wiele pola do popisu w kategorii najczęściej odtwarzanych w Polsce utworów. Poza wspomnianym już "Kiss cam (podryw roku)", który zajął pierwsze miejsce, utwór Maty "Patoreakcja" zajął trzecią pozycję, ustępując jedynie piosence "Fiołkowe Pole" Sobla. Topową piątkę zamykają kompozycje: Sanah i Vito Bambino "Ale jazz!", Kizo "Disney".

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem Mata pojawiający się dwukrotnie w zestawieniu płyt, które cieszyły się największą popularnością. Krążki rapera otwierają i zamykają pierwszą piątkę – nawet po dwóch latach od premiery "100 dni do matury" cieszy się niesłabnącą popularnością. Pomiędzy płytami Maty znalazły się natomiast albumy: "Irenka" Sanah, "Pułapka Na Motyle" Sobla, "OIO" grupy OIO, którą tworzą Oki, Young Igi oraz Otsochodzi.

W kategorii podcastów na pierwszym miejscu, podobnie jak rok wcześniej, znalazło się: "Kryminatorium", za nim uplasowały się "Ja i moje przyjaciółki idiotki" oraz "BEczKA". Na czwartej i piątej lokacie znalazły się podcasty: "Żurnalista – Rozmowy bez kompromisów" oraz "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski".

Jeśli zaś spojrzymy na światowe zestawienie, tu również jest jeden wyraźny lider. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym najpopularniejszym artystą na świecie - z ponad 9 miliardami odtworzeń - został raper Bad Bunny. Tuż za nim znaleźli się Taylor Swift oraz koreański boys band BTS. Na czwartej lokacie znalazł się Drake, a zestawienie top 5 zamyka Justin Bieber.

Na liście najczęściej odtwarzanych utworów na szczycie stanęła Olivia Rodrigo z piosenką "Drivers license". Artystka ze swoją płytą "Sour" zdobyła również pierwsze miejsce w kategorii najchętniej słuchanych albumów. W zestawieniu najchętniej słuchanych utworów znalazły się także: "Montero (Call Me By Your Name)" amerykańskiego rapera Lil Nas X, utwór "Stay" nagrany przez The Kid Laroi z gościnnym udziałem Justina Biebera i ponownie Olivia Rodrigo, tym razem z piosenką "Good 4 u". Na piątym miejscu uplasowała się Dua Lipa z singlem "Levitating (feat. DaBaby)".

Spotify przyjrzało się również zaskakującym trendom, które w tym roku zyskały mocno na sile. Jednym z nich jest muzyka dla roślin. Okazuje się, że na platformie powstało ponad 2,9 mln playlist ułożonych dla roślin. Tak, tak, nasi zieloni podopieczni mają dobry gust muzyczny i lepiej wzrastają przy odpowiedniej muzyce, o czym doskonale wiedzą użytkownicy Spotify.

Innym ciekawym zjawiskiem, które zaobserwowano na Spotify są "szczepionkowe playlisty", dedykowane szczepieniu przeciw COVID-19, które doczekały się ponad 42 mln streamów. Utworami, które dominowały na tych "szczepionkowych składankach muzycznych" były: "Hit Me with Your Best Shot" Pata Benatara, "The Cure" Lady Gagi, "Jolene" Dolly Parton, "Save your tears" The Weekend i ponadczasowy hit Whitney Houston "I wanna dance with somebody". 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.01.2022
GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama