Menu

Mariah Carey zaśpiewała w serialu

Mariah Carey zaśpiewała w serialu
Mariah Carey - absolutna rekordzistka... (Fot. Getty Images)
Mariah Carey zaprezentowała kompozycję In The Mix nagraną dla serialu Mixed-ish. Produkcja to spin-off Czarno to widzę. Tym razem bohaterami są członkowie mieszanej rodziny. Premiera w ABC - 24 września. W klipie do In The Mix można zobaczyć fragmenty telewizyjnej produkcji.
Reklama

W rolach głównych występują Arica Himmel, Mark-Paul Gosselaar, Tika Sumpter, Christina Anthony oraz Gary Cole. Za cykl odpowiadają Kenya Barris i Peter Saji.

Obdarzona pięciooktawowym głosem Mariah Carey w czasie swej kariery sprzedała 200 mln płyt na całym świecie i zdobyła pięć statuetek Grammy. Jej ostatnia regularna płyta to "Caution" z listopada 2018 r.

Według Księgi rekordów Guinnessa Carey jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Jest również artystką zagraniczną z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w Japonii.

W samych Stanach Zjednoczonych nakład ze sprzedaży płyt Carey przekroczył 52,6 mln egzemplarzy, singli wydanych w formie CD – 17,2 mln, zaś singli wydanych cyfrowo 13,8 mln, według Nielsen SoundScan, źródła monitorującego sprzedaż formatów wydawniczych w USA od 1991 r.

Carey tym samym osiągnęła najwyższą sprzedaż płyt spośród kobiet w Stanach Zjednoczonych w historii przemysłu muzycznego, od rozpoczęcia dokumentowania sprzedaży płyt przez Nielsen SoundScan. Dalsze miejsca zajmują kolejno: Celine Dion, Shania Twain i Britney Spears.

Piosenka wizytówka Mariah Carey "All I Want For Christmas Is You" to nowa rekordzistka: 24 grudnia 2018 r. świąteczna kompozycja została odtworzona w Spotify aż 10 mln 819 tys. razy. To osiągnięcie to nowy dzienny rekord w tym serwisie. Wcześniej palma pierwszeństwa należała do XXXTentacion, którego singel "Sad!" był słuchany jednego dnia 10 mln 400 tys. razy. Zdarzyło się to 19 czerwca 2018 r., czyli dzień po śmierci rapera.

Kompozycja "All I Want For Christmas Is You" powstała podobno w 15 minut, a jednak stała się świąteczną piosenką wszech czasów. Została napisana przez Carey i Waltera Afanasieffa.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.07.2020
GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama