Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Mapy Google otrzymają nową funkcję: podgląd pejzaży miejskich

Mapy Google otrzymają nową funkcję: podgląd pejzaży miejskich
Każdy przez Google Maps będzie mógł pooglądać Londyn... (Fot. Getty Images)
'Immersive View' ma zapewnić użytkownikom tej aplikacji, cyfrowo renderowane, a przy tym niezwykle realistyczne widoki fragmentów miast. Ciekawscy zajrzą też do wnętrz restauracji, 'jakby faktycznie się tam znaleźli' - zapowiedział w trakcie wydarzenia Google I/O 2022 Sundar Pichai, dyrektor generalny spółki Alphabet, należącej do technologicznego giganta.

Reklama
Reklama

Zdjęcia zawarte w Immersive View pochodzą z kombinacji wygenerowanych komputerowo wizualizacji satelitarnych i zdjęć Google Street View.

"Dzięki naszemu nowemu, wciągającemu widokowi będziesz mógł doświadczyć, jak wygląda okolica, punkt orientacyjny, restauracja lub popularne miejsce" – zapewniła w oświadczeniu Miriam Daniel, wiceprezes Google Maps.

Oznacza to, że w ramach nowej funkcji użytkownicy będą mogli zobaczyć, jak wyglądają różne obszary miejskie o różnych porach dnia i w różnych warunkach pogodowych. Dodatkowo da się "zjechać" na poziom ulicy, by odkrywać różne miejscowe atrakcje.

Funkcja będzie dostępna na prawie wszystkich telefonach i urządzeniach cyfrowych. Najpierw w Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio. W innych miastach – "wkrótce". 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama