Menu

Lupita Nyong'o napisała książkę dla dzieci

Lupita Nyong'o napisała książkę dla dzieci
Książka aktorki będzie dostępna od 1 października 2019 r. na Amazonie. (Fot. Getty Images)
Nauka samoakceptacji jest przesłaniem, które meksykańsko-kenijska aktorka Lupita Nyong'o chce przekazać dziecięcym czytelnikom. Aktorka ujawniła okładkę Sulwe, swojej pierwszej książki dla dzieci.
Reklama

„Napisałam Sulwę, aby zachęcić dzieci (i wszystkich innych) do samoakceptacji i zobaczenia piękna, które oświetla nas od wewnątrz” - wyjawia aktorka. Rok temu, w wywiadzie dla "The New York Times", meksykańsko-kenijska aktorka Lupita Nyong'o opowiedziała o trudnościach, które musiała pokonać, aby zaakceptować siebie i swój kolor skóry. To prawdziwa walka, którą zna i o której często mówiła prasie.

Dlatego powstała Sulwe, czarna gwiazda. O projekcie czytelnicy mogli dowiedzieć się z informacji na Instagramie Lupity. Aktorka, która sama nie ma dzieci, udostępniła pierwsze zdjęcie okładki "Sulwe". Imię bohaterki oznacza gwiazdę w Luo, rodzimym dialekcie autorki. Publikacja została zilustrowana przez projektanta i reżysera Vashti Harrisona.

Książka Lupity skierowana jest do młodych czytelników w wieku od 5 do 8 lat, ale także do dziecka, które śpi w każdym z nas... (Fot. Getty Images)

Książka opowiada historię Sulwe, dziewczyny o ciemnej skórze. Bohaterka czuje się źle ze swą skórą, którą uważa za zbyt czarną. Sulwe szuka sposobu na rozjaśnienie jej, by mogła stać się „tak ładna, jak inni”. Dziewczyna wyrusza nagle w niesamowitą podróż po nocnym niebie, gdzie uczy się, jak odnaleźć nowe spojrzenie na świat i piękno.

To oda do samoakceptacji i akceptacji różnorodności, napisana dla dzieci, informuje "Le Figaro". Książka skierowana jest do młodych czytelników w wieku od 5 do 8 lat, ale także do dziecka, które śpi w każdym z nas. „To opowieść dla najmłodszych, ale bez względu na to, ile mamy lat, mam nadzieję, że będzie ona inspiracją dla wszystkich, aby mogli iść naprzód z radością, że czują się dobrze” - powiedziała Lupita Nyong'o.

Książka będzie dostępna od 1 października 2019 r. na Amazonie.

Lupita Nyong’o – kenijska aktorka filmowa urodzona w Meksyku, zdobywczyni Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową w filmie "Zniewolony". Ostatnio grała Nakię w filmie "Czarna Pantera", wystąpiła także w ostatnich dwóch odsłonach "Gwiezdnych Wojen". Rodzina Lupity Nyong'o pochodzi z grupy etnicznej Luo, podobnie jak część rodziny Baracka Obamy.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.08.2020
GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

Sport


Sport

Reklama