Menu

Lenny Kravitz 50-latkiem!

Lenny Kravitz 50-latkiem!
Wygląda na swoje lata???
Reklama
Autorowi przebojów "Fly Away" i "American Woman", Lennyemu Kravitzowi, dzisiaj stuknęła 50-tka.

W żyłach Lenny'ego Kravitza płynie krew wielu narodowości. Jego ojciec Seymour "Sy" Kravitz ma pochodzenie rosyjsko-żydowskie (był czołowym producentem telewizyjnym sieci NBC), natomiast jego matka, aktorka Roxie Roker przybyła z wysp Bahama.

To rodzice zarazili małego Lenny'ego miłością do muzyki. Dorastał wśród dźwięków jazzu, soulu i opery. Z racji wykonywanych zawodów, państwo Kravtiz przyjaźnili się z wieloma wybitnymi artystami, m.in. Milesem Davisem, Countem Basie, Ellą Fitzgerald oraz Dukiem Ellingtonem. Ten ostatni zaśpiewał nawet dla Lenny'ego z okazji 5. urodzin.

Kiedy Kravitz miał kilka lat, jego rodzice zdecydowali o wyjeździe do Los Angeles. Lenny uczęszczał tam do uznawanego za jeden z najlepszych zespołów chóralnych na świecie - The California Boys Choir. Jednak Lenny nie był zainteresowany śpiewem klasycznym, wolał garażowe granie z kolegami, co nie podobało się jego rodzicom.

Mając 15 lat postanowił żyć na własny rachunek, odszedł od rodziców i zamieszkał w wynajętym samochodzie. Rozpoczął naukę w Beverly Hills High School, gdzie zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą Guns N'Roses.

Artysta debiutował w 1989 roku płytą "Let Love Rule" w konwencji rocka i funky lat 60. Kravitz ma na swoim koncie dziesięć albumów studyjnych, a do jego największych przebojów należą takie utwory, jak m.in.: "Are You Gonna Go My Way", "Fly Away", "American Woman" czy "Again".

Jest wszechstronnie uzdolniony. Próbował sił w aktorstwie (zagrał w "Igrzyskach śmierci" i "Kamerdynerze"), projektował odzież i obuwie. Ale poza muzyką, to aranżacja wnętrz interesuje go najbardziej. W 2005 założył firmę, która zajmuje się projektowaniem wyposażenia wnętrz. Lenny tworzy m.in. meble i tapety.

Muzyk był żonaty z aktorką Lisą Bonet (1987-1993), znaną z serialu NBC "The Cosby Show". Mają córkę Zoe Kravitz. Gwiazdora łączona z wieloma znanymi kobietami, m.in. Adrianą Limą, Kylie Minogue i Nicole Kidman.
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.09.2020
GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

Sport


Sport

Reklama