Menu

Które z największych atrakcji turystycznych mają najlepsze łącze z siecią?

Które z największych atrakcji turystycznych mają najlepsze łącze z siecią?
Wielki Mur Chiński - tu raczej odpoczniecie od internetu... (Fot. Getty Images)
Relacja live na Instagramie, wysyłanie zdjęć do przyjaciół, a może nieoczekiwane spotkanie na Zoomie czy telefon do przyjaciela na FaceTime?Niektóre z turystycznych atrakcji świata, są po prostu do tego stworzone. Mierząc siłę sygnału i dostępność Wi-Fi, Uswitch oceniło, które popularne zakątki turystyczne mają najlepsze połączenie.
Reklama

W nowym badaniu ujawniono najpopularniejsze turystyczne miejsca na świecie, gdzie nie musimy obawiać się o jakość połączenia internetowego. Mierząc siłę sygnału i dostępność Wi-Fi, Uswitch zajmujące się porównywaniem ofert dostawców różnego rodzaju usług (dostaw energii, gazu czy usług telekomunikacyjnych) oceniło, które popularne zakątki turystyczne mają najlepsze połączenie, a w których skazani jesteśmy na cyfrowy detoks.

Na świecie pod tym względem prym wiodą most Golden Gate, Statua Wolności i Opera w Sydney. Odwiedzając te turystyczne atrakcje w ciągu kilku sekund możemy wybrać idealny filtr na Instagramie, przesłać relacje na Instastory, czy prowadzić bez zakłóceń rozmowę wideo – w tych miejscach prędkość intenetu wynosi kolejno 67 Mb/s, 33 i 32 Mb/s.

Na czwartym miejscu światowego zestawienia, jednak pierwsza na europejskiej turystycznej mapie, znalazła się Wieża Eiffla – tu bez zakłóceń możemy podziwiać i na bieżąco relacjonować piękną panoramę Paryża bez obaw, że nasze połączenie z Internetem będzie nagle przerwane - jego prędkość wynosi 31 Mb/s.

A jeśli marzy nam się życie nomady i praca z niezwykłego miejsca, można przysiąść niedaleko katedry Sagrada Familia w Barcelonie. Spotkania na Zoomie w sąsiedztwie tej majestatycznej budowli z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem i mamy pewność, że odbędzie się bez zakłóceń. W rankingu najlepszych turystycznych atrakcji pod względem internetowego połączenia zajęła ona piąte miejsce.

Jeśli natomiast chcemy poddać się cyfrowemu detoksowi i napawać się widokiem zabytków, warto udać się do Błękitnego Meczetu w Stambule czy świątyni Angkor Wat. Amatorzy relacjonowania na bieżąco swoich wojaży w sieci będą również rozczarowani jakością połączenia w Petrze w Jordanii, Taj Mahal czy odwiedzający piramidy w Gizie.

Na samym dole zestawienia, wyróżniające się najgorszą jakością połączenia znalazły się atrakcja Zimbabwe – Wodospady Wiktorii i zajmujący ostatnie miejsce Wielki Mur Chiński, gdzie prędkość połączenia wynosi 2 Mb/s.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama