Menu

Królowa zmuszona do spania na kanapie w kwaterze służby

Królowa zmuszona do spania na kanapie w kwaterze służby
Historia ujrzała światło dzienne dopiero teraz, po śmierci ulubionej garderobianej Elżbiety II. (Fot. Getty Images)
W grudniu zmarła ulubiona garderobiana królowej Elżbiety, która pracowała dla niej od 35 lat. Media może nie poświęciłyby temu większej uwagi, gdyby nie fakt, że ponoć była to jedyna pracownica, której monarchini nie potrafiła zwrócić uwagi.
Reklama

Sympatia królowej do jednej ze swoich służących doprowadziła do tego, że monarchini musiała spędzić jedną z nocy na kanapie w kwaterach dla służby - przypomina dziennik "Metro".

Mowa o Peggy Hoath, która służyła Elżbiecie II od 1959 roku, a więc od początków jej panowania.

“Hoath nieustannie rywalizowała z inną garderobianą May Prentice. Pewnej nocy, podczas pobytu w szkockiej rezydencji Holyrood House, kłótnia pracownic wymknęła się spod kontroli. Kobiety były tak głośne, że królowa nie mogła zasnąć. Tak jednak lubiła Hoath, że zamiast przerwać dysputę, zabrała koc i w koszuli nocnej udała się do pokoju służby. Położyła się na kanapie, tłumacząc, że musi się przespać. Wszyscy popatrzyli po sobie i po prostu wyszli, by dać wypocząć pracodawczyni” - wspomina przyjaciółka zmarłej w wieku 89 lat służącej.

Historia została przywołana po nabożeństwie żałobnym Peggy Hoath w Royal Chapel of All Saints na terenie Windsor Great Park.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama